Спеціальні потреби

Костянтин Квурт: Українські медіа на правильній дорозі  (ВІДЕО)


За даними “Дому свободи”, десять республік, що входили свого часу до складу Радянського Союзу, включно з Україною, сьогодні не мають вільної преси. Про ситуацію щодо мас-медіа в Україні з директором “Інтерньюз Україна” Костянтином Квуртом розмовляла Мирослава Ґонґадзе.

МҐ: За даними правозахисної організації “Дім свободи”, Україна цього року посіла 112 місце щодо рівня свободи слова, зайнявши сходинку разом із африканською країною Малавією. На скільки об’єктивною, на Ваш погляд, є така оцінка?

КК: Мені важко прокоментувати цей рейтинг, оскільки я не знаю методології, фактом втім є те, що в Україні рівень політичної культури стосовно медіа і ставлення політичного есеблішменту до ЗМІ ще не відповідає європейській практиці.

МҐ: В Україні досить стрімко розвивається ринок мас-медіа. Але наскільки ці медіа є професійними?

КК: Щодо журналістських стандартів, то все не так добре. Насамперед ми говоримо про засоби масової інформації, які все ще не стали повністю соціально відповідальними, і які ще не повністю задовольняють потребу суспільства в інформації. Про це свідчить дослідження, яке проводить “Інтерньюз нетворк”. На фокус-групах було відпрацьоване питання: “Наскільки ви задоволені рівнем інформування”. І відповідь була – “Не задоволені”.

МҐ: Що робить “Інтерньюз Україна”, чи інші організації, щоб підвищити цей рівень?

КК: Ми маємо чимало програм для навчання журналістів. І нещодавно ми видали перший український підручник власне про журналістьські стандарти, який синтезує знання і практику. Окрім того, матеріал проілюстровано українськими прикладами. Слід розуміти, що ми перебуваємо в культурному полі Росії і тут завжди буде боротьба між стандартом західним, який має збалансовані ЗМІ, і стандартом російським, який передбачає пропагандистську роль журналістики.

Є разюча різниця між тим, яку кількість зусиль і грошей виділяють засобам масової інформації, аби вони відповідали європейським стандартам і яку виділяють для того, аби бути провідниками певної ідеології.

МҐ: Чого не вистачає українським медіа?

КК: Я вважаю, що українські медіа, загалом на правильній дорозі. Усі зміни, які стаються, відбувається в правильному керунку. Хоча за короткий період часу важко досягнути потужного поступу.

XS
SM
MD
LG