Спеціальні потреби

Ющенко і Янукович домовилися про проведення виборів


Намагаючись завершити кількатижневу політичну кризу, Ющенко і Янукович домовилися про проведення дострокових парламентських виборів. Ющенко заявив пресі після переговорів у будинку з химерами з прем’єром про досягнення принципової угоди щодо проведення виборів. Янукович підтвердив досягнення угоди, заявивши, що іншого виходу для розв’язання політичної кризи не було.

Головне – провести чесні і демократичні вибори, сказав Ющенко. При цьому Ющенко зазначив, що "треба зробити так, щоб обидві сторони могли достойно вийти з цього конфлікту без тези про переможців і переможених". За словами президента, зараз важливо узгодити технічну сторону проведення дострокових виборів:

"Треба організувати роботу усіх інституцій, Конституційного Суду, ЦВК, щоб вони встигли. Для вироблення алгоритму подальших дій працюватиме робоча комісія, яка за найближчі два дні повинна буде покласти на стіл усі кроки, які треба зробити, щоб відкрити засідання парламенту і прийняти рішення про проведення виборів і поставити крапку".

У розмові Володимира Звіглянича із київською кореспонденткою Вікторією Сюмар про ці події детальніше.

ВЗ: Вікторіє, то власне у чому полягають ці домовленості?

ВС: Головна домовленість про те, що позачергові парламентські вибори в Україні відбудуться. Про те як їх провести має домовитися робоча група, в яку увійдуть представники обох сторін. Опозицію представлятиме Іван Васюник, В’ячеслав Кириленко та Юлія Тимошенко, з боку коаліції будеРаїса Богатирьова та Адам Мартинюк. Ці політики протягом вихідних мають домовитися про те, як проходитимуть позачергові вибори.

ВЗ: Чи відомо точно, коли будуть вибори?

ВС: Точної дати ще не знає ніхто, єдине, що пропонує президент – цепровести восьмого травня позачергове засідання парламенету. Він готовий на цей день призупинити дію свого указу, для того, абипарламент, який він називає нелегітимним, все ж таки зібрався і проголосував пакет документів, який напрацює ця робоча група. Йдеться про те, що за цей час має бути ухвалена законодавча база, коли і як саме проводити дострокові вибори.

ВЗ: Як коментують ці домовленості інші політики?

ВС: З’явилась уже реакція СПУ. Василь Волга каже, що це є зрада регіоналів. Політологи та експерти кажуть про те, що саме СПУ найбільше не зацікавлена у проведенні цих виборів, оскільки вона, за даними соціологів, практично не має шансів увійти до наступного парламенту.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG