Спеціальні потреби

Рада оскаржить Указ президента про звільнення суддів


Поки юристи дискутують з приводу легітимності нинішнього парламенту та його рішень, парламентська коаліція вперто ходить на роботу, навіть на свята. Переважно для виголошення політичних заяв. Координатор коаліції Раїса Богатирьова закликала президента, уряд, Верховну Раду провести спільне засідання, аби визначити шляхи подолання політичної кризи. Як вона каже – основне завдання відмовити президента від силового способу керування країною.

Президенту парламентарі останнім часом чимало дорікали втручанням у справи Конституційного Суду. Сьогодні його знову закликали дочекатися рішення суду. Водночас, самі депутати від більшості теж не проти поговорити про те, що відбувається у суді. Зокрема, була пропозиція ухвалити постанову про незаконність президентського Указу про звільнення суддів КС Пшеничного та Станік і порекомендувати їм не виконувати цього Указу. Однак, потім від такого радикального кроку вирішили відмовитися. Тарас Чорновіл так прокоментував ситуацію:

“Нам увесь час розказують, що ми виявляємо крайню зацікавленість у діях Конституційного Суду. Ми виявляємо зацікавленість у тому, щоб КС якнайшвидше виніс рішення, яким би воно не було. Але у наших юристів виникла підозра, що постанова щодо звільнення конкретних суддів може бути не так потрактована. Тому ми склали відповідне подання до Конституційного Суду, а звільнені судді у свою чергу звернулись у Генпрокуратуру у справі захисту своїх трудових прав”.

Регіонали пішли іншим шляхом, оформивши інше подавння до Конституційного Суду на предмет конституційності Указу Ющенка про відтсавку суддів. Юрій Мірошниченко зазначив:

“Президент видав неконституційні укази щодо звільнення суддів Станік та Пшеничного. Ми підготували відповідне подання до КС про визнання неконституційними указів президента про звільнення цих суддів і впевнені, що ми доведемо нашу позицію в суді”.

Не визнають регіонали і Указу проезидента про дострокові вибори. Вони вирішили не подавати до ЦВК своїх кандидатів в окружні комісії, продовжуючи блокувати позачергові вибори.

XS
SM
MD
LG