Спеціальні потреби

Першотравневі мітинги втрачають масову популярність 


Українські ліві відзначають День міжнародної солідарності трудящих. З цієї нагоди у деяких містах країни відбулися нечисленні мітинги та демонстрації. Цього року до традиційних гасел учасників акцій додалися й політичні вимоги.

Першотравневі демонстрації в Україні виявилися не надто численними. Столичні вулиці виглядали порожніми, порівняно із іншими робочими чи вихідними днями. Тривалі вихідні дали людям можливість виїхати за місто і відпочити на природі. Не сприяла вуличним акціям і доволі прохолодна погода. У другій половині дня у Києві несподівано випав сніг, що є не надто типовим для початку травня. За даними міліції, у першотравневих демонстраціях у столиці взяли учатсь близько п’яти тисяч громадян.

Переважна більшість із них – симпатики Комуністичної партії. Саме ця політична сила, зазвичай скликає своїх прихильників на вулиці першого травня. Демонстранти пройшли ходою центральними магістралями міста – від станції метро “Арсенальна” до Майдану Назалежності. Там відбувся короткий мітинг. У ньому, крім комуністів, взяли участь представники інших лівих сил, а також Партія регіонів. Завершилися урочистості традиційним покладанням квітів до памятника Леніну.

Цього року крім традиційних гасел на захист трудящих учасники мітингів мали й політичні вимоги. Лідер КПУ Петро Симоненко закликав прихильників правлячої коаліції розпочати збір підписів за відставку президента. За його словами, це дозволить розпочати процедуру усунення Віктора Ющенка з посади глави держави в порядку імпічменту. Його звинувачують у розколі України та виданні незаконних указів. Зокрема, про дострокове припинення повноважень Верховної Ради. Симоненко не виключив, що після відставки президента з посади йому висунуть обвинувачення у здійсненні кримінальних злочинів.

Нечисленні першотравневі мітинги відбулися й в інших містах Східної та Південної України. Їх організовували як правило ліві партії. Крім антипрезидентських гасел вони рясніли закликами проти вступу України в НАТО та за надання офіційного статусу російській мові. За повідомленнями правоохоронних органів, порушень громадського порядку під час проведеня демонстрацій не зафіксовано.

Відео - найголовніше

Вибори у США: Що таке Супервівторок? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00
XS
SM
MD
LG