Спеціальні потреби

Науковці знайшли нову планету, схожу на Землю


Науковці Європейської Південної Обсерваторії – міжурядової організації, яка займається астрономічними дослідженнями – працюючи над проектом у Чилі, знайшли нову планету за межами нашої сонячної системи, яка більше, ніж будь-які інші, схожа на Землю. І хоча за астрономічними стандартами нова планета знаходиться відносно недалеко – менше ніж за 200 трильйонів кілометрів – астрономи потребують більше інформації, щоб встановити, чи є на ній життя.

Як і Земля, нова планета Ґліс 581-с обертається навколо свого сонця у радіусі, який дозволяє існувати життю. За підрахунками, температура її поверхні складає від мінус трьох до сорока градусів за Цельсієм, що знову ж таки є придатним для життя. Така температура означає, що на поверхні планети може бути вода. Команда дослідників Європейської Південної Обсерваторії, працюючи над проектом у Чилі, підтвердила існування планети. Стефан Удрі, автор звіту, який представила ця група науковців, каже:

“Враховуючи відстань між планетою та її сонцем, ми припускаємо, що на її поверхні є вода. А якщо є вода, можна говорити і про існування життя”.

Знахідка цього тіла у нашій Галактиці за 20,5 світлових років від Землі є великим технологічним досягненням, однак це відкриття навряд чи сприятиме пошукам життя поза нашою планетою.

Астрофізик Стів Маран зазначає: “Це тіло, хоча і нагадує, але не є Землею. Ми поки не знаємо, які саме розбіжності є між ними. Водночас вона має більше спільних рис із Землею, ніж двісті інших планет, відомих науковцям”.

За радіусом планета Ґліс на половину більша від Землі і розміщена у сузір’ї Терезів. ЇЇ сонце – карликова червона зірка – значно менше, не таке яскраве та холодніше за наше Сонце. Нова планета набагато ближча до свого сонця та обертається навколо нього за тринадцять днів.

На думку астрофізика Стіва Марана: “Серед найбільш подібних до Землі планет, за розміром вона є найменшою. Парадокс у тому, що важить вона у п’ять разів менше, а за розміром – на 50% більша від Землі”.

Комп’ютерні моделі вказують, що Ґліс, як і Земля має кам’янисту поверхню, та, можливо, вкрита океанськими водами. Однак, чи існує життя на новій планеті? Це та багато інших запитань поки що залишаються без відповіді. Тим часом, астронавти почали досліджувати інші червоні карликові зірки у пошуках сусідніх з ними планет, схожих на Землю.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG