Спеціальні потреби

Верховна Рада вдруге оскаржила президентський Указ


Конституційний Суд України отримав подання щодо неконституційності президентського Указу від 26 квітня. Про те, що запит, який подали 160 народних депутатів, зареєстровано, повідомила прес-служба інстанції.

Водночас, отримавши другий Указ, Конституційний Суд продовжує розглядати і перший Указ від 2 квітня, який втратив чинність. Засідання проводили у п’ятницю в закритому режимі.

Розгляд триває незважаючи на те, що раніше повідомляли про припинення провадження у цій справі. Про це, зокрема, заявляв народний депутат від “Нашої України” Руслан Князевич в ефірі на телеканалі “1+1”. За його інформацією, за закриття справи проголосували у четвер усі 17 суддів, а рішення мали оприлюднити зранку у п’ятницю.

Представник Президента в суді Володимир Шаповал також заявляв, що у Конституційного Суду немає підстав продовжувати справу, оскільки відсутній предмет розгляду.

А між тим Віктор Янукович вважає, що свій новий Указ, з перенесеною датою виборів, президент підписав з остраху перед вердиктом Конституційного Суду щодо першого Указу. Про це прем’єр-міністр заявив під час зустрічі з Генсеком Ради Європи Тері Девідсом.

“Президента лякало майбутнє рішення Конституційного Суду, бо він чудово розумів: воно буде не на його користь”, – заявив Янукович.

Ще різкішими у висловах були члени уряду. Міністр з надзвичайних ситуацій Нестор Шуфрич запропонував, замість юридичної, дати психіатричну оцінку новому Указові про розпуск парламенту. За словами Шуфрича, якого цитує прес-служба міністра, “на другий президентський Указ чекає доля першого”.

Не стримували емоцій і депутати від коаліції. Соціаліст Василь Волга, пославшись на отруєння Ющенка діоксином, запропонував створити парламентську слідчу комісію, яка мала б з’ясувати, чи може президент за станом здоров’я виконувати свої повноваження.

У відповідь президентський Секретаріат назвав розпущену Верховну Раду “дискусійним клубом народних депутатів”. Після видання першого указу парламент не діє, – нагадав на брифінгу в п’ятницю заступник голови канцелярії Ігор Пукшин. Як він заявив, із появою Указу від 26 квітня попередній від 2 квітня втратив чинність, але не був скасований, а відтак усі рішення Верховної Ради з 2 по 26 квітня нелегітимні. Пукшин наголосив, що це так само стосується і питання імпічменту, порушеного депутатами.

А тим часом Прем’єр Віктор Янукович скликає в суботу екстрене засідання Кабміну. Урядовці вирішуватимуть, чи виконувати новий Указ президента від 26 квітня.

Цього ж дня, у суботу ввечері, опозиція скликає мітинг на Європейській площі. Окрім Юлії Тимошенко, В’ячеслава Кириленка та Юрія Луценка, очікують, що у мітингу братиме участь Президент Віктор Ющенко.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG