Спеціальні потреби

Рада звинувачує президента у спробі узурпувати владу


Парламентська коаліція знову отримала можливість поговорити про розпуск парламенту. Залишатися осторонь коаліціанти не бажають, відтак видали постанову з приводу нового Указу про розпуск парламенту. Власне, вона майже нічим не відрізняється від попередньої. Депутати заборонили уряду та Нацбанку фінансувати вибори, а президентський Указ визнали таким, що не має законних підстав, відтак його можна трактувати як загрозу конституційному ладу країни.

Для Олександра Мороза нинішня ситуація може стати справою політичного виживання. Оскільки на нових виборах його партія може не набрати трьох відсотків голосів, спікер заявляє про спробу Ющенка узурпувати владу:

“Я б хотів, щоб ми в цей час були стриманими, тверезо оцінювали сьогоднішню ситуацію, розуміли, що це є замах на конституційний лад та втручання у роботу парламенту. Власне кажучи, це є спроба узурпації влади”.

Натомість опозиційні депутати, які не беруть участі у засіданнях Ради, кажуть, що не визнають легітимності цього парламенту і не бачать жодних перспектив. Якщо колаіція не виконає Указу Президента Ющенка, парламент все одно буде недієздатним. Депутат від НСНУ В’ячеслав Кириленко зазначає:

“Фракції об’єднаної опозиції все одно унеможливлять роботу Верховної Ради України, оскільки ми вийдемо із її складу шляхом виходу із своїх фракцій, як це передбачає 81стаття Конституції. І тоді, згідно із 82 статтею Верховна Рада України не матиме повноважень”.

Юлія Тимошенко, яка завжди була прихильником перевиборів вважає новий Указ Ющенка цілком правильним, адже він дає можливість та час, щоб подолати проблеми з організацією та саботажем виборів:

“Думаю, що це входить у конституційні повноваження президента зробити працездатною ЦВК і зробити адекватною Генеральну прокуратуру, яка б не працювала на замовлення одного клану”.

Натомість коаліціанти вже готують нове подання до Конституційного Суду щодо конституційності Указу Ющенка про розпуск ради від 25-го квітня. Необхідні 51 підпис вже зібрали. Паралельно коаліція серйозно обговорює можливість початку процедури імпічменту президента.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG