Спеціальні потреби

Українські політики зробили перші кроки до компромісу


Українські політики зробили перші кроки щодо досягнення компромісу, провівши переговори щодо можливого врегулювання політичної кризи. Детальніше про це йтиметься у розмові Христини Демиденко із київською корепсонденткою Вікторією Сюмар.

ХД: Вікторіє, хто брав участь у переговорах і як вони проходили?

ВС: Переговори відбувалися у два етапи. Зранку у будинку з химерами навпроти Секретаріату Президента зібралися представники парламентської коаліції та опозиційних фракцій разом із Прем’єр-міністром та президентом. Був також присутній спікер Мороз. Зустрічі відбуваються за зачиненими дверима і журналісти дізнаються про те, що там відбувається лише від тих, хто виходить із цієї зустрічі. Перший етап перемовин конкретних результатів не приніс.

ХД: Чи відомо, які вимоги ставлять сторони конфлікту?

ВС: Відомо, що обидві сторони мають намір відстоювати свої позиції. Коаліція, прем’єр та спікер наполягають на тому, що точкою опори для дій різних політичних сил має стати рішення Конституційного Суду, якого очікують вже завтра. Як відомо, суд засідає уже в закритому режимі і слухає остаточні підсумки.

Щодо опозиції, то БЮТ і “Наша Україна” єдиним фронтом виступають за те, що позачергові вибори мають відбутися у бідь-якому разі. І поки що сторони не мають наміру відступати від цих головних вимог.

ХД: Яким може бути компроміс сторін?

ВС: Стало відомо, що сторони конфлікту відкликають своїх прихильників-пікетувальників з вулиць Києва і припиняють оцю вуличну боротьбу, від якої кияни уже втомилися. Ця домовленість вже почала діяти, оскільки демонстранти пішли з-під стін Конституційного Суду, де всі ці дні відбувалися різні мітинги.

Оптимісти кажуть, що ця домовленість може бути початком компромісу. Щодо самого компромісу, то називають низку вимог, задоволення яких може покласти край цьому політичному протистоянню. Йдеться про ухвалення низки законодавчих актів, які мають на меті збільшити повноваження президента і врегулювати повноваження між гілками влади. Принциповим є питання, чи президент піде на поступки і відмовиться від проведення позачергових виборів. За такої умови коаліція обіцяє внести зміни до законодавства. Однак поки що президент наполягає на проведенні позачергових виборів.

XS
SM
MD
LG