Спеціальні потреби

Вільям Міллер: Криза в Україні – шанс на очищення


Колишній посол США в Україні Вільям Ґрін Міллер вважає, що Україна сьогодні переживає глибоку кризу, результати якої визначатимуть її майбутнє. Вiн каже, що причиною кризи, є глибоке незадоволення людей діяльністю влади та корупція в усіх базових владних інституціях.

Вільям Міллер зазначив: “Що сталось з часу Помаранчевої революції, яка була по своїй суті декларацією незалежності від партії влади, це була декларативна вимога, що люди мають право визначати першочергові завдання для вирішення. Саме це вони і вимагали на Майдані – зупинити корупцію, посадити злочинців у тюрми, підтримувати людей, мати достойний уряд, який буде працювати відповідно до закону та волі людей. І я згадую як Ющенко, Тимошенко та й Мороз казали – якщо ми вас зрадимо, прийдіть до нас, скажіть нам, що ми зробили не так, позбавте нас влади – це саме те, що зараз вiдбувається”.

Тобто сьогодні, вважає посол Мiллер, з'явився шанс на очищення. Але по суті вирішити цю кризу можуть лише люди, оскiльки усі зараз перебувають під підозрою – парламент, суди, законодавці, можновладці. І тому вибори, пiдкреслює посол, це єдиний шлях, коли люди ще раз муситимуть висловити свою позицію щодо майбутнього України.

Що ж до формування політичного ландшафту, то Вільям Міллер відзначив, що Україна сьогодні рухається в напрямку двопартійної системи.

“Я притримуюсь позиції, що ми бачимо розвиток двопартійної системи. Соціалістична партія розколeться і розчиниться в обидвох, Комуністична партія децентралізується та розчиниться в обидвох і усі малі групи знайдуть своє місце у двох широких політичних партіях.

Я думаю, що політика в Україні будуватиметься на двох партіях, які будуть дуже близькими довгий період часу і це не буде давати можливості новій генерації прийти до влади. Тому велика роль сьогоднішніх політичних лідерів – створити парасольку для приходу нової генерації”.

Колишній посол США в Українi також вважає, що необхідно реалістично і прагматично підійти до сьогоднішньої кризи і вже після виборів почати процес зміни Конституції, сьогоднішньою редакцією якої, як виглядає, незадоволена жодна політична сила.

Після виборів необхідно буде створити нову конституційну комісію із залученням найкращого інтелекту держави з метою підготовки нового найвищого закону держави. Але дуже важливою у цьому процесі Вілям Міллер вважає роль українців, які шляхом референдуму мають затвердити новий проект Конституції.

XS
SM
MD
LG