Спеціальні потреби

Пам’ять про Бориса Єльцина вшановують і американці


У час, коли в Москві йде підготовка до похорону Бориса Єльцина, пям’ять про першого після розпаду Радянського Союзу Президента Росії вшановують і американці, які його знали особисто. З Єльциним зокрема були знайомі колишній посол США в Україні Вільям Міллер та американський журналіст Андре де Нешнера, який свого часу очолював московське бюро “Голосу Америки”.

Постать Бориса Єльцина Андре де Нешнера вважає суперечливою. Скажімо, не завжди успішними були намагання першого Президента незалежної Росії втримувати імідж прихильника демократії. Він колись навіть вдався до військової сили, щоб приборкати непокірний йому, утім законно обраний парламент:

“З одного боку він безсумнівно був політиком прозахідного стилю, який прагнув змін у Росії. А з другого боку, він не змінив своїх авторитарних поглядів і вдавався до авторитарних дій, що на мою думку, кидає тінь на його постать”.

Неодноразово зустрічався з Єльциним і американський дипломат і колишній посол США в Україні Вільям Міллер: “Він, я би сказав, багато у чому був більшим росіянином, аніж навіть Сахаров і Горбачов. Хоча саме діяльність Горбачова уможливила появу Єльцина на політичній арені Росії. Але цікаво, що обидвоє і Горбачов, і Єльцин робили все можливе, щоб заслужити повагу Сахарова до себе”.

Однак найбільше на Заході Єльцина пам’ятатимуть як діяча, який стоячи на танку, закликав скинути владу комуністів та допомогти Росії позбутися її радянського минулого.

XS
SM
MD
LG