Спеціальні потреби

Американське суспільство вшановує пам'ять загиблих


Американське суспільство продовжує перебувати у психологічному шоці, викликаному безглуздим вбивстом 32 студентів та викладачів Технічного університету штату Вірджинія. Правоохоронці ідентифікували вбивцю, який після розстрілу покінчив життя самогубством. Ним виявився студент цього ж університету – 23-річний іммігрант із Південної Кореї, який жив у США з 1999-го року. У понеділок вранці з інтервалом у дві години він вбив спочатку двох людей, а згодом ще 30. Чимало студентів та їх батьків висловлюють обурення, що після того, як було вбито перших двох людей, керівництво та служба безпеки університету не попередили про небезпеку і не відмінили навчання. Ця трагедія стала найстрашнішим актом безглуздого вбивства в історії Сполучених Штатів.

Трагічні події у студентському містечку Технічного університету Вірджинії тривали більше двох годин. Президент університету Чарльз Стіер повідомив на прес-конференції, що поліція впевнена, у тому що нападник діяв один.

Слідчі поки не можуть назвати мотивів убивства. Вони навіть одразу не були впевненні чи ці два напади напряму пов’язані. Президент університету вважає цю трагедію шокуючою, а студенти університету просто не розуміють як таке сталося.

Правоохоронці почали оприлюднювати імена жертв цієї трагедії. Поміж загиблих викладачів, громадяни Ізраїлю та Індії. За інформацією центру для іноземних студентів, у цьому університеті Вірджинії навчається двоє громадян України. Жоден із них не постраждав.

В актовому залі університету зібралися сотні студентів, викладачів, членів громади, релігійних та політичних лідерів, включно з Президентом Бушем, аби вшанувати пам'ять загиблих. У своїй промові президент назвав трагедію загальнонаціональною. Він закликав студентів та викладачів шукати моральну підтримку в університетській громаді, у своїх родинах та у своїй вірі.

Речник Білого дому Дейна Періно озвучила ставлення Джорджа Буша щодо права на носіння зброї у США. Буш говорить що Конституція країни дозволяє це, але все має бути у рамках законів. Міністерство юстиції вже отримало завдання чітко слідкувати за дотриманням законів, що стосуються права володіння зброєю.

Періно говорить, що федеральна та місцева влада розслідують трагедію в університеті. Президент Буш також пообіцяв зробити все, що в його силах, щоб допомогти.

Трагедія, оживила в пам’яті американців спогади про інші подібні випадки. Вперше масове вбивство в американських університетах сталося 1966-го року. Тоді снайпер з даху Техаського університету застрелив 16 людей. Інший гучний випадок стався 1999-го року, коли 12 студентів і викладач загинули від рук двох учнів школи Колумбайн у штаті Колорадо. У жовтні 2006-го, озброєний чоловік убив шістьох дівчат у приміщенні школи Амішів у сільському районі Пенсильванії.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG