Спеціальні потреби

Опозиція не довіряє КС і вимагає відкликати суддів


Негайно відкликати конституційних суддів, призначених за квотою Президента. Таку вимогу містить звернення до глави держави, яке оприлюднили у вівторок лідери об’єднаної опозиції. У зверненні згадується про голову Конституційного Суду, який просив про відставку; про п’ятьох суддів, які заявляли про політичний тиск, та про суддю-доповідача, яку звинувачено у корупційних діях. Такий суд нездатен ухвалити неупереджене правосудне рішення – вважає лідерка опозиції Юлія Тимошенко:

“Головна небезпека для української держави і народу виходить сьогодні саме з Конституційного Суду України. Ми, звертаючись до президента, вимагаємо негайно відкликати усіх суддів КСУ, які були призначені президентом України, за його квотою, і не покривати участю президентських представників цього ганебного фарсу”.

Свою недовіру Конституційному Судові опозиція висловила також у зверненні до Парламентської Асамблеї Ради Європи, де у четвер розглядатиметься питання про політичну кризу в Україні.

Як каже лідер “Народної самооборони” Юрій Луценко, обидві заяви він підписав після того, як Служба безпеки України офіційно звинуватила суддю-доповідача Сюзанну Станік в отриманні хабара у вигляді квартир і автомобілів на суму в 12 мільйонів доларів. Зокрема Юрій Луценко зазначив:

“Чи хтось із вас віддасть свою дитину вчителю, який підозрюється в педофілії? Чи хтось доручить лікарю, який нібито страждає на епілепсію провести операцію на серці батьку. То скажіть мені, чому долю 48-мільйонної країни має вирішувати суддя, яку керівництво Служби безпеки України прямо звинуватило у хабарництві в особливо великих розмірах за останні буквально дні перед прийняттям доленосного для українського народу рішення. Дружина Цезаря, як відомо з історії, повинна бути поза підозрами. Дружина Долганова і подруга дружини Кучми такою не є”.

За словами лідера “Нашої України” В’ячеслава Кириленка, до рішучих дій опозицію спонукало і те, що суддя, яка опинилась у центрі корупційного скандалу, категорично відмовилась від самовідводу:

“Ми б ще погодились на менш жорсткі висловлювання, якби суддя-доповідач Станік погодилась на самовідвід, і це би відповідало, в тому числі, процесуальним моментам, які передбачені в таких випадках у Конституційному Суді. Однак такого самовідводу немає. Що наштовхує нас на думку, що неупередженість і необ’єктивність у розгляді цієї справи, принаймні з боку судді-доповідача гарантована, а можливо і результат наперед відомий тим, хто обслуговує інтереси правлячої коаліції”.

Як наголосили лідери опозиції, нинішню кризу не здатен розв’язати “партійно вмотивований” Конституційний Суд, її спроможні розв’язати лише вибори.

А тим часом Конституційний Суд, який у вівторок розпочав слухання щодо легітимності президентського указу про розпуск парламенту, продовжить засідання о дев’ятій тридцять у середу. Звинувачення в хабарництві на адресу судді-доповідача Сюзанни Станік представники проурядової коаліції відкидають, називаючи це тиском на суд та спробою зірвати процес.

XS
SM
MD
LG