Спеціальні потреби

Сем Нанн: Зростає загроза ядерного конфлікту


Колишній американський сенатор Сем Нанн присвятив більшість своєї кар’єри боротьбі із розповсюдженням зброї масового знищення. Сьогодні він є співголовою неурядової організації “Ініціатива проти ядерної загрози”, мета діяльності якої – зменшити небезпеку ядерного протистояння у світі. Сем Нанн заявив, що останнім часом вірогідність ядерної загрози у світі зростає.

Понад 15 років тому американський Конгрес схвалив Програму співробітництва для зменшення ядерної загрози. Законодавство передбачало надання країнам колишнього Радянського Союзу фінансової допомоги для знешкодження їхніх ядерних, біологічних та хімічних озброєнь. За цей час демонтували тисячі ядерних боєголовок та ліквідували сотні міжконтинентальних балістичних ракет. Одним із авторів законодавства, які започаткували цю програму, був тоді ще сенатор Сем Нанн. Зараз він – співголова організації, мета діяльності якої зменшити небезпеку використання зброї масового знищення.

Колишній сенатор США Сем Нанн зазначив: “Сьогодні інформація про те, як виготовити ядерну зброю значно доступніша для багатьох людей на землі, аніж це було 20 років тому. Тому створюється дуже небезпечна ситуація”.

Нан каже, що сьогодні понад 40 країн світу мають достатньо збагаченого урану для виготовлення ядерної бомби. Водночас небезпеку того, що ця зброя може бути використана, посилює зріст глобального тероризму. За словами колишнього законодавця, терплячість світового співтовариства випробовують, розвиваючи ядерні технології, такі країни як Іран та Північна Корея. Крім того, у світі можна знайти чимало сховищ ядерних матеріалів, які погано охороняють:

“Насамперед необхідно забезпечити належну охорону матеріалу в усіх місцях його зберігання. А це потребує співробітництва багатьох країн. Моя точка зору така: між співпрацею і катастрофою розпочалися змагання. І яка з цих сил переможе – поки що неясно”.

Нан визнає, що ймовірність ядерного конфлікту між великодержавами, насамперед між США та Росією, значно зменшилася. Але всі країни, не залежно від того, володіють вони ядерними боєголовками, чи ні, повинні мати єдине бачення майбутнього, в якому немає ядерної зброї.

Сем Нанн каже: “США не збираються відмовлятися від ядерної зброї, поки цього не зроблять інші ядерні держави. Якщо ж країни, які мають ядерну зброю, від неї не відмовляться, то таких як США у світі буде чимало. А я для своїх дітей і онуків такого майбутнього не бажаю”.

Нан каже, що світова спільнота повинна подвоїти зусилля для вирішення регіональних конфліктів, аби країнам Близького Сходу, Південно-східної Азії та Корейського півострова не кортіло купувати ядерну зброю.

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG