Спеціальні потреби

Марек Сівец: Європа не хоче втручатися у конфлікт


Доки Україна не використала всі внутрішні ресурси для розв’язання конфлікту, залучати міжнародну спільноту недоцільно. Про це заявив у Києві віце-президент Європарламенту Марек Сівец, який закликав сторони до компромісу.

Віце-президент Європейського парламенту відвідав Київ з інформаційною місією. Як пояснив Марек Сівец, він приїхав не для того, щоб мирити сторони, чи виступати між ними посередником, а щоб отримати інформацію для Європарламенту про конфлікт, суть якого не дуже зрозуміла у Брюсселі.

Європарламентар зустрівся у Києві з Прем’єр-міністром Януковичем, спікером Морозом, лідеркою опозиції Тимошенко і розмовляв по телефону з омбудсменом Карпачовою.

Як каже Сівец, тепер він знає більше і розуміє більше: “Проте, якщо ви запитаєте мене, чи є у мене якась порада, якесь хороше рішення для вирішення цієї ситуації, то я відповім – ні”.

Посланець Європарламенту закликав Україну скористатися всіма внутрішніми ресурсами – як політичними, так і правовими, щоб спробувати подолати конфлікт:
“Доки не будуть використані всі ці ресурси, залучати зовнішні, зокрема європейські сили для розв’язання конфлікту недоцільно”.

За його словами, у Європі чекають на рішення Конституційного Суду, який, як було сказано, зобов’язаний висловити свою думку стосовно президентського Указу про розпуск парламенту. Лише після цього можлива участь Європейського Союзу в ролі посередника між сторонами. Європейський парламентар висловив також сподівання, що українська демократія здатна вирішити нинішню проблему з допомогою компромісу. Як він сказав, при досягненні компромісу обидві сторони програють, однак виграє країна і народ.

Марек Сівец зауважив також, що сьогоднішня ситуація принципово відрізняється від часів Помаранчевої революції, оскільки сьогодні обидві сторони конфлікту – і помаранчеві, і біло-блакитні – мають правовий демократичний мандат. Він підкреслив, що залишає Україну з почуттям поваги до позиції обох сторін.

Відео - найголовніше

Луганська філармонія у Львові. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:48 0:00
XS
SM
MD
LG