Спеціальні потреби

Мільярдер пожертвував на благодійність 80% капіталу


До середини квітня американці мали розрахуватися з податківцями. І саме у цю пору стає відомо, скільки грошей було виділено американцями на благодійні цілі, адже цю інформацію беруть до уваги при вирахуванні суми податків, які стягає держава.

Кожного року журнал “Бізнес Вік” складає перелік 50 найщедріших американців, вибираючи тих, хто за останні п’ять років зробив найбільше пожертвувань. На першому місці цього разу опинився мільярдер Воррен Баффет, за ним – засновник Майкрософту Бил Ґейтс та його дружина Мелінда.

Минулого року Воррен Баффет приголомшив всіх своїм рішенням перевести на рахунок благодійного фонту Ґейтсів 31 мільярд доларів – 80% свого капіталу. Разом дві найбагатші у світі людини намагатимуться зробити поступ у сфері охорони здоров’я, науці та освіті. У той час, як інформація про добродійні вчинки багатіїв опиняється у заголовках преси, статистика вказує, що більша частина загальної суми пожертв надходить саме з кишень пересічних американців.

Кореспондент видання “Хроніка Філантропії” Іан Вілгельм каже, що загалом американці щедрий народ:

“Ми маємо сильний дух благодійництва у США. Він створений на ідеї підприємницького духу, який називається “зроби сам”, а також індивідуалізмі”.

Сенс цього також полягає в тому, що уряд є не найкращим джерелом, з якого люди можуть отримати допомогу. Тому саме індивідуальні пожертви є основним двигуном філантропії. І, звісно, релігія відіграє велике значення. Останні дослідження показують, що сума пожертв на одну людину у США є вищою, ніж у Британії, Німеччині чи Франції.

Благодійні пожертви в основному направляють на рахунки лікарень, церков та шкіл, і зазвичай списують із загальної суми оподаткованого прибутку.

Здебільшого люди керуються духом доброчинності, однак у благодійництві є й податкові вигоди. Перед тим, як робити велику пожертву, кожна людина говорить зі своїм податковим юристом аби переконатися, що вона в результаті також отримає вигоду від цього.

Благодійництво не обмежується одним лише актом пожертви. Дедалі більше людей приділяють увагу тому, куди йдуть їхні гроші. Сьогодні багато хто багатіє у молодому віці. Вони мають різні підходи і використовують свої бізнесові навички у філантропії, вони хочуть мати безпосередній контроль над тим проектом, куди ідуть їхні гроші. Також ці люди на власні очі хочуть бачити результат від пожертвувань, так само, як, наприклад, власник фірми хоче бачити успішність роботи своєї компанії.

Одного разу благодійність Воррена Баффета надихнула семилітню дівчинку пожертвувати 35 доларів своїх заощаджень у фонд родини Ґейтсів.

Будучи багатими чи бідними, багато людей вже з народження мають прагнення допомагати іншим. Серед них є навіть ті, які самі потребують допомоги. Ентоні Джонсон, хворий на СНІД, каже:

“Ви завжди мусите щось віддавати. Ніхто не може сам зробити всього, але всі можуть зробити щось. Разом ми можемо досягти будь-чого. І звісно я також хочу зробити свій внесок”.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG