Спеціальні потреби

Судді КС заявляють про те, що на них чинять тиск


Судді Коснтитуційного Суду заявили про тиск, який на них чинили щодо розгляду питання про конституційність Указу Віктора Ющенка про розпуск парламенту. Сам розгляд має початися завтра. Детальніше про це йтиметься у розмові Ігоря Гулявого із київською кореспонденткою Вікторією Сюмар.

ІГ: Вікторіє, в чому саме проявлявся тиск на суддів і до яких рішень це може призвести?

ВС: Прозвучала резонансна заява, як кажуть п’ятеро суддів Конституційного Суду, певні політичні сили через своїх представників чинять грубий тиск як на окремих суддів так і на весь склад Конституційного Суду. Конкретики вони не подають, але у своїй заяві зазначають, що голова суду Іван Домбровський змушений був подати заяву про звільнення у зв’язку з тиском на нього. При цьому, слід зауважити, що прем’єр-міністр заявив про його відставку ще до того, як голова Конституційного Суду звернувся з такою заявою до самих суддів. І це вони також вважають фактом тиску на суд, до якого політичні сили неодноразово зверталися з проханням терміново розпочати розгляд питання про конституційність Указу про розпуск Верховної Ради. Судді кажуть, що вони не зможуть брати участь у засіданні, якщо їм не нададуть державну охорону і якщо тиск не припиниться.

У звя’зку з такими заявами може виникнути серйозне несприйняття рішення Конституційного Суду, оскільки будуть сумніви, чи не є це рішення політично заангажованим.

ІГ: В Україні дедалі частіше говорять про можливість введення надзвичайного стану. Що відомо з цього приводу?

ВС: Про це говорив Олександр Мороз вчора на засіданні, на яке зібрали депутатів, не дивлячись на великодні свята. Чутки ці посилилися після того, як Віктор Ющенко знову зібрав усіх керівників силових відомств.

Після цієї наради стало відомо, що такого рішення немає, Ющенко каже, що він не збирається поки що вводити надзвичайний стан. До керівників силових відомств він звернувся із єдиним проханням гарантувати в країні мир і залишатися поза сторонами політичного конфлікту.

ІГ: Вікторіє, поки немає рішення Конституційного Суду, указ президена діє. Чи готуються партії до дострокових виборів?

ВС: До виборів готуються опозиційні і праві націонал-демократичні сили, а от представники владної коаліції роблять вигляд, що нічого не відбувається і кажуть, що на вибори не підуть. Парламент збирається, коаліція голосує за певні закони і про будь-які з’їзди тут наразі не відомо. Також вони не подають своїх кандидатів у виборчі комісії. Є питання і щодо роботи ЦВК.

Опозиційні партії планують проводити з’їзди, зокрема сьогодні відбувся позачерговий з’їзд Української народної партії Юрія Костенка, на якому було ухвалено рішення створити українську правицю, або об’єднати всі українські сили у мегаблок. З’їзд звернувся до Президента Ющенка із проханням створити такий пропрезидентський блок за учсті “Нашої України”, Блоку Юлії Тимошенко, Української народної партії та інших дрібніших партій націонал-демократичного спрямування. Блок “Наша Україна” теж заявив, що готовий об’єднатися із БЮТ. Однак сама Тимошенко поки що мовчить з того приводу. І раніше вона заявляла, що піде на вибори окремою політичною силою.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG