Спеціальні потреби

Буш не схвалює візиту Ненсі Пелосі до Сирії


Спікер Палати представників США Ненсі Пелосі стала американським політиком найбільш високого рангу, що відвідав Сирію після того як відносини між обома країнами значно погіршились у 2003-му році. Адміністрація Буша звинуватила тоді Сирію у підтримці терористів в Іраку і загостренні кризи у Лівані. Пелосі заявила, що метою її візиту є налагодження діалогу з впливовою близькосхідною країною, яка здатна допомогти у врегулюванні ситуації в Іраку. А експерти додають, що цей візит є ще й демонстрацією відвертого протистояння між демократичною більшістю у Конгресі і республіканцем-президентом.

Ненсі Пелосі знову кидає виклик президентові. Її просили – не їхати до Сирії, вона поїхала, їй радили не вести переговори з Президентом Ассадом – і саме це вона зробила.

Джордж Буш вважає, що вихід до преси і зустрічі з президентом Ассадом дадуть підстави уряду Сирії вважати, що вони є активними членами міжнародного співтовариства, в той час як насправді це спонсори тероризму. Білий дім намагався ізолювати Сирію, звинувативши її в допомозі бойовикам Гамасу і Гезболи. Пелосі говорить, що вона цим візитом прагне лише відновити діалог із Сирією, щоб вирішити іракське питання.

Міжпартійна група вивчення ситуації в Іраку впевнена, що Сирія може допомогти. Про що і було заявлено президенту. Треба говорити з людьми, щоб вирішити цю проблему. Якщо таких розмов немає, то і проблеми не вирішуються.

В останньому інтерв’ю для американського телебачення Президент Сирії Башар Аль-Ассад чітко заявив, що він також готовий до діалогу:

"Проблеми в Іраку – це в першу чергу політичні проблеми. Не лише ми одні впливаємо на Ірак, але ми одні з головних гравців у цьому питанні".

На прес-конференції у столиці Сирії, Ненсі Пелосі наголосила, що їй вдалося ефективно обмінятися думками з Президентом Сирії і передати Президенту Ассаду занепокоєння США стосовно фактів проникнення озброєних терористичних груп із Сирії в Ірак. При цьому спікер американського конгресу одночасно політичний опонент Джорджа Буша Пелосі сказала, що багато позицій США і Сирії стосовно іракського питання збігаються.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG