Спеціальні потреби

На заплановані акції в Київ з’їжджаються із регіонів


Ситуація у Києві залишається напруженою. Після заяви Президента про можливий розпуск Верховної Ради, до Києва з’їжджаються прихильники як влади, так і опозиції. Про останні події у Києві Ігор Гулявий розмовляв із київською кореспонденткою Вікторією Сюмар.

ІГ: Лідери опозиції вже побували у Секретаріаті Президента. Чи вже відомо, про що вони домовилися з Ющенком?

ВС: Конкретного результату ще немає. Лідери опозиції, зокрема Юлія Тимошенко, В’ячеслав Кириленко та Юрій Луценко, які сьогодні виступали одним опозиційним фронтом, вийшли від президента, випромінюючи оптимізм і сподівючись, що Ющенко таки підпише указ. Водночас вони закликали людей прийти на Майдан у суботу, аби ще раз звернутися до президента із проханням про розпуск парламенту.

Рішення фактично ще немає, оскільки у Секретаріаті самого президента не було. За останньою інформацією, в цей час він був на зустрічі із Прем’єром Януковичем, під час якої йшлося про пакет законопроектів, який може стати певним компромісом у цьому питанні і запобігне розпуску парламенту. Президентська сторона вимагає внесення негайних змін до Закону про Кабмін, ухвалення закону про президента та опозицію, тобто тих документів, які б могли урівноважити роботу влади в Україні.

ІГ: Вікторіє, як завершився Форум національної єдності, який організувала Партія регіонів?

ВС: Мітингувальники передали свою ухвалу президенту, зазначивши, що вони там написали теплі звернення на його адресу, разом із сподіваннями на те, що Віктор Ющенко і надалі буде гарантом Конституції в Україні.

Кількість людей, які зібралися на Європейській площі, була меншою, аніж заявляли, було всього лиш кілька тисяч. Однак в українській пресі з’являються повідомлення, що мітингувальникам платили гроші за участь у цій демонстрації. Окрім того, постійно надходять сигнали із регіонів, особливо із Півдня та Сходу України, зокрема із Криму, Харкова, про те, що на Київ вирушають спеціальні потяги із прихильниками Партії регіонів. Люди везуть їжу та різні засоби, які дозволяють готувати їжу на вулиці. Отже завтра у Києві очікують не лише прихильників помаранчевих сил, але й біло-блакитних, до речі, частина яких вже сьогодні пішла до Секретаріату президента і не виключають, що завтра вони можуть влаштувати пікет на вулиці Банковій.

ІГ: З’явилася інфорамція про можливу відставку членів Центральної виборчої комісії. Що це може означати?

ВС: Про це сьогодні оголосив один із очільників Партії регіонів Василь Кисельов. Він сказав, що вони мають намір зареєструвати відповідну установу. І якщо президент підпише указ про перевибори парламенту, вони встигнуть ухвалити постанову про позбавлення повноважень членів Центральної виборчої комісії. За його словами, підставою може бути порушення деяких законів членами ЦВК. Про що йдеться не відомо, але експерти кажуть, що можливо надходила інформація про підготовку до дострокових виборів, що могло не сподобатись регіоналам. Якщо членів ЦВК позбавлять їхніх повноважень, то фактично без такого органу, провести дострокові вибори буде неможливо. Очевидно, що саме це і є метою такої ініціативи.

ІГ: Що заплановано на завтра? Чи проводитиме заходи Антикризова коаліція паралельно з опозиціонерами?

ВС: Заходи опозиції призначено проводити на Майдані Незалежності, де раніше відбувалася Помаранчева революція. Але, як відомо, вже сьогодні до Києва прибуло чимало прихильників Партії регіонів, багато ще в дорозі, і вони не приховують, що їдуть підтриму владу. Все досить добре організовано. Тому дуже ймовірно, що завтра будуть акції як опозиції, так і представників влади. Київська влада сьогодні заявила, що кияни можуть брати участь в обидвох акціях, лиш би вони дотримувалися порядку.

ІГ: Що кажуть силові структури щодо ймовірності застосування сили проти мітингувальників?

ВС: Це найболючіше питання, яке сьогодні піднімають і опозиція і коаліція. Оскільки завтра будуть акції обох сил, українці побоюються зіткнень у Києві, оскільки люди таки досить рішуче налаштовані. Правоохоронці кажуть, що вони готові контролювати ситуацію, і міліція уже проводила навчання.

Як ми знаємо, міліція під контролем міністра внутрішніх справ Цушка, який представляє правлячу коаліцію. Але частина силових структур під контролем президента, це, насамперед, Служба безпеки України та Міністерство оборони.

Міністр оборони Анатолій Гриценко зазначив, що армію не буде втягнуто у політичне протистояння цих сил, однак експерти кажуть про те, що теоретично загроза кровопролиття існує, відтак дуже важливо, аби правоохоронні органи стежили за дотриманням порядку. Бо в іншому випадку ситуація може розвиватися за дуже негативним сценарієм і про це чимало говорять політики.

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG