Спеціальні потреби

Комітет виборців пропонує провести дострокові вибори


Весь рік після виборів владі було не до виконання передвиборчих програм і обіцянок. Як у центрі, так і на місцях вона переймалася боротьбою за повноваження. Такого висновку дійшов Комітету виборців України, який впродовж року “моніторив” роботу влади, обраної у березні 2006-го.

Причина конфлікту в недосконалості конституційної та виборчої систем, – вважає голова правління КВУ Ігор Попов. За його словами, особливої гостроти конфлікт набрав через низький рівень політичної культури народних обранців. Партійна боротьба стала боротьбою на знищення:

“Теперішня влада є менш ефективною, ніж попередня. Кожен з елементів влади є чудовим професіоналом, підібрав гарну команду. Але коли вони починають разом працювати, на жаль, від поєднання зусиль таких чудових політиків ми бачимо не збільшення ефекту, а погіршення. Тому що вони борються між собою, а не за інтереси виборців”.

Як розв’язати загальноукраїнську політичну кризу, змусивши політиків припинити чвари і працювати на виборців? КВУ пропонує два варіанти. Або мораторій на будь-які дострокові вибори, або проведення вже цього року дострокових як парламентських, так і президентських виборів.

Ігор Попов вважає: “Або це має бути спільна угода, круглий стіл, ще один універсал, але щоб вони дійсно працювали разом, домовилися про спільну консолідовану відповідальність за долю держави... і можливо одним з пунктів такого універсалу має стати мораторій на дострокові вибори хоча б на рік. Якщо меч дострокових виборів висить над усіма політиками, то вони тільки про це й говорять, а менше працюють для виборців та громади. Це може бути мирний шлях.

Інший шлях – це таки дострокові вибори, і не лише парламентські, тому що криза в нас не лише парламентська, а загальноконституційна, тоді слід провести вибори до кінця 2007 року і парламентські, і президентські”.

При цьому як зазначив Попов, проводити дострокові вибори можна лише за умови кардинальної зміни виборчого законодавства. За його словами, за чинної виборчої системи та високого рівня політичного протистояння нові вибори були б занадто брудними.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG