Спеціальні потреби

Припинено слідство у справі колишнього очільника МВС


Слідство у справі лідера опозиційної організації “Народна самооборона” Юрія Луценка припинено. Про це після чергового допиту слідчими ГПУ заявив сам колишній міністр внутрішніх справ. Прокуратура з'ясовувала, на яких підставах Луценко видав майже 50 пістолетів цивільним особам. Причому таку перевірку проводили вже вдруге. Раніше слідчі не знаходили ознак корупції в діях міністра. Сам Луценко впевнений – звинувачення проти нього – надумані:

“Цілковите безглуздя! До мене роздали 50 пістолетів, я роздав 50, після мене роздадуть. СБУ видає, Міноборони видає. Це все регламентують положення і накази. Само собою, що накази, які я підписував були завізовані усіма відповідними службами і їх ухвалювали на основі законів.

Тільки після того, як вони зрозуміли, скільки людей приходить на наші зустрічі в Одесі, Херсоні, Дніпропетровську, і знаючи про наші подальші плани в Донецьку, Луганську, Криму, вони почали боятися, що люди, які були обдурені гаслами, нарешті прозріють і зроблять політичні висновки. Це – політично вмотивована справа, яка мала на меті зупинити моє пересування Україною”.

Ще напередодні у помешканні Луценка провели обшук. А самому опозиційному політиику заборонили виїзджати із Києва без дозволу слідчого. Друзі колишнього міністра висловлювали побоювання, що вже сьогодні його можуть арештувати.

Втім неприємності Юрія Луценка не обмежуються цією кримінальною справою. У середу правоохоронці обшукали київський офіс близької до політика організації “Антикримінальний вибір”. Її керівника Ярослава Годунка викликали на допит. Міліція зацікавилася опозиціонерами після того, як цього тижня у підвалі біля їхнього приміщення знайшли цілий арсенал пістолетів та вибухівки. Керівники організації заявляюь, що зброю навмисно підкинули, щоб скомпрометувати опозицію. Дехто з оглядачів вже проводить паралелі із подіями 2004-го року. Тоді перед президентськими виборами в офісах опозиційних партій та громадських рухів часто теж знаходили зброю або вибухові речовини.

Так само нові звинувачення можуть з'явитися і проти самого Луценка. Нове керівництво МВС заявляє, що виявило багатомільйонні фінансові зловживання у відомстві. Колишній міністр стверджує, що порушення, про які говорять його опоненти дійсно мали місце. Але здійснювали їх попередники Луценка на посаді керівника МВС.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG