Спеціальні потреби

Гриценко схвалив розміщення оборонної системи США


Розміщення елементів американської протиракетної оборони в Чехії та Польщі може зміцнити безпеку на Європейському континенті. Про це сьогодні у Києві заявив міністр оборони України Анатолій Гриценко. За його словами, до такого висновку він прийшов після спілкування із керівництвом американської агенції з протиракетної оборони. Її директор Генрі Оберінг цього тижня відвідав Київ для консультацій із представниками української влади.

Гриценко зазначив, що після розмови із американськими фахівцями зрозуімів, що система, яку можуть розмістити у Польщі та Чехії, суто оборонна, а не наступальна. Якби Україна отримала детальну інформацію завчасно, то це не викликало б напруги та дискусій, припустив міністр.

Крім того, американський радар та пускові протиракетні установки можуть сприяти зміцненню безпеки самої України. Як повідомив пан Гриценко, він отримав запевення від фахівців із США, що Україна отримуватиме інформацію, в разі загрози ракетного удару по об'єктах на її території. Такі ж дані можуть надавати Росії та Білорусі.

До того ж Сполучені Штати готові допустити на свої об’єкти у Чехії та Польщі українських і російських військових. Вони зможуть отримувати оперативну інформацію про їхню роботу. Відтак, Кремль не має мати застережень, що американська система ПРО працює проти Російської Федерації.

Анатолій Гриценко заявив: “Американська сторона висловила готовність, щоб у складі персоналу, який працюватиме перед екранами радарів, були, якщо вони того бажають, і українські, і російські офіцери. От це знімає тоді питання, чи Росія визначатиме ці цілі як можливі для враження. Якщо там сидітимуть російські офіцери, то ніхто Росії не атакуватиме”.

У той же час, пан Гриценко зазначив, що висловлює точку зору свого відомства. Офіційну позицію України має сформулювати Рада національної безпеки і оборони. Її засідання, як очікується, може відбутися наступного тижня.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG