Спеціальні потреби

Член аль-Кайди зізнався у причетності до терактів


Відповідальність за скоєння терористичних нападів на Сполучені Штати 11-го вересня 2001 року, як також десятків інших терактів, взяв на себе утримуваний в американській в'язниці Ґвантанамо Галід шейх Могаммед.

Транскрипт із зізнанням Могамеда Пентагон оприлюднив у середу і четвер. Могаммед визнав себе причетним до усіх фаз атак 11-го вересня. Він також взяв на себе відповідальність за обезголовлення американського журналіста Деніела Перла, викраденого у Пакистанському місті Карачі у 2002 році.

Пентагон не розповсюджував інформації стосовно Перла, аж поки не ознайомив з нею родину страченого журналіста. У вчиненні саме цього злочину Могамеда підозрювали вже давно.

Уродженець Пакистану також зізнався, що командував усіма військовими закордонними операціями аль-Кайди. Він визнав, що спланував атаки на Світовий торговельний центр у Нью-Йорку, та на острів Балі, що в Індонезії. У результаті цього нападу, там у 2002 році загинули понад 200 людей. Доброю новиною є те, що не всі з 32 атак і заколотів, які фігурують у зізнанні, терористові вдалося здійснити.

Проведені у в'язниці Ґвантанамо слухання мали на меті визначити, чи підпадає справа Могамеда, як службовця ворожих сил, під юрисдикцію американського військового трибуналу. Подібну ж процедуру мають пройти ще 13 так званих особливо небезпечних в'язнів Ґвантанамо.

Між тим правозахисні організації, уряди кількох країн та деякі політичні діячі США виступають з критикою таємничості, з якою ведеться процес засудження в'язнів Ґвантанамо. Вони кажуть, що в'язні не мають доступу до юридичних засобів захисту.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG