Спеціальні потреби

Незалежне тестування замість вступних іспитів


За два роки всі українські університети повністю відмовляться від вступних іспитів. Їх замінять тестами, які проводитимуть незалежні центри оцінювання. Таким чином сподіваються подолати корупцію у системі освіти України. Цього року випускники шкіл проходитимуть тестування в режимі експерименту. Однак деякі навчальні заклади країни вже нині повністю відмовилися від чутливої до корупції системи екзаменування.

Вже наприкінці квітня 120 тисяч випускників українських шкіл складатимуть тести. Це майже втричі більше, ніж торік. Освітяни врахували недоліки проведення минулорічного тестування. На відповіді дадуть більше часу, змінили також самі завдання. Посилили й заходи безпеки – запитання знатимуть лише декілька людей в Україні.

Керівник центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук говорить – незалежне тестування – це чи не єдиний спосіб оцінити якість освіти у різних регіонах країни. Адже завдання – уніфіковані. Вже наступного року випускні тести складатимуть всі півмільйона випускників українських шкіл.

Ігор Лікарчук заявив: “Таким чином у 2009 році це дасть можливість відмовитися від державної підсумкової атестації в підсумковому вигляді у середніх загальноосвітніх навчальних закладах. І відмовитися від чинної сьогодні вступної кампанії до вищих навчальних закладів”.

На сьогодні випускники складають два тести. Обовязковий – з української мови, та на вибір – з математики або історії. Але згодом розроблять ще чотири-п'ять вибіркових.

Втім деякі українські навчальні заклади вирішили не чекати закінчення експерименту. Окремі львівські університети вже цього року повністю відмовляться від вступних іспитів. Випускників шкіл вони прийматимуть за результатами тестів. Однак, за словами Лікарчука, далеко не всі освітяни у захопленні від інновацій:

“Система, яку тільки запроваджують, ламає стереотипи, що склалися упродовж багатьох років. У нас саму форму тестів, як педагогічний інстумент, сприймають далеко не всі педагоги”.

Експерти не приховують – вступні іспити у нинішній формі – грунт для корупції. Саме тому уряд підримує запровадження системи незалежного тестування. Хоча є й інша причина. Вимога повністю відмовитися від вступних іспитів є в угоді з американським урядом. Це лише один із пунктів, виконавши який, Україна може претендувати на допомогу від американського урядового фонду “Виклики нового тисячоліття”.

Офіційний Київ сподівається отримати грант щонайменше півмільярда доларів на продовження реформ. Для виконання зобов'язань лише на пороговому етапі Україна отримує майже 45 мільйонів доларів.

Віце-президент корпорації “Виклик тисячоліття” Джон Гевко каже: “На момент підписання основної угоди хочемо бачити прогрес у виконанні порогової програми. Кожного листопада наше правління засідає і дивиться, де кожна країна стоїть відносно тих індикаторів. Якщо результати щодо цих індикаторів падають, ми завжди маємо можливість зупинити, або виключити країну з цієї програми”.

Угода між українським та американським урядом передбачає, що всі заходи будуть виконані до жовтня 2008-го року. Лише в цьому випадку Україна зможе претендувати на значно більшу суму.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG