Спеціальні потреби

Український фондовий ринок втрачає позиції


Український фондовий ринок продовжив стрімке падіння. Вже з початку робочого дня стало зрозуміло – тенденція, яка розпочалася ще наприкінці лютого, триває. Інвестори втрачають гроші.

У понеділок падала вартість практично всіх українських емітентів. У середньому вони подешевшали на 4 - 6%. Лідер падіння на початку тижня – Нижньодніпровський трубний завод. За день його акції впали майже на 20%. Знижується вартість цінних паперів українських банків, енергетичних компаній та меткомбінатів.

Експерти вже переглядають свої попередні прогнози. У кінці лютого вони говорили про можливе зниження ринку на 10%. При чому називали це песимістичним сценарієм. Однак вже нині падіння індексу ПФТС майже вдвічі перевищило ці очікування. Прогнози – невтішні, а падіння акцій триватиме.

Експерт Вадим Самар зазначив: “Я думаю, що до кінця місяця відбудеться певна корекція. Можливо не у всіх підприємств однаково, але те, що індекс відкорегується на 10 - 20% – це очевидно”.

Втім експерт зазначає – масового відтоку капіталу з українського фондового ринку не почалося і про паніку говорити зарано. Обсяги купівлі-продажу зберігаються на рівні минулого місяця. Вадим Самар вважає, що одна із причин падіння українського ринку – ситуація на світових біржах:

“Український ринок є частиною світового ринку. І приблизно одні й ті ж фонди інвестують як Україну, так і Європу. Тому падіння українського ринку частково пов’язане із падінням світового”.

Ще у лютому український ринок називали одним із найпривабливіших у світі за рівнем доходності. Лише з початку року він виріс на понад 50%. Однак після падінь котувань на провідних азійських, європейських та американських біржах він почав втрачати позиції.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG