Спеціальні потреби

Розпочалися переговори між Україною та ЄС


Сьогодні у Брюсселі розпочалися переговори між Україною і Європейським Союзом про нову розширену угоду. Що передбачатиме ця угода – поки невідомо, переговори можуть затягнутися на рік. Однак експерти вже в перший день перемовин кажуть про можливість чергового ускладнення стосунків з Росією.

Нову угоду між Україною та ЄС, про яку сьогодні сторони лише почали офіційно розмовляти, вже встигли скритикувати в Києві. Насамперед через те, що там немає слів про можливість членства України в ЄС.

Віце-спікер Європарламенту Марек Сівец минулого тижня у Києві заявив, що готовий лобіювати ці слова у новій угоді. Однак, сьогодні комісар ЄС з політики сусідства Беніта Ферраро-Вальднер заявила, що треба бути дуже обережним при виборі назви для нової угоди з Україною, щоб не було непорозумінь.

Пані Ферреро-Вальднер досить прозоро натякнула, що не бачить ймовірності вже зараз прописати можливість членства України. За словами комісара, угода дає можливість йти далі у двосторонніх відносинах, якщо країна демонструватиме реальний рух вперед у здійсненні реформ, але поки що без вступу.

“Я хочу, щоб це було дуже зрозуміло, оскільки я знаю, що Україна має інші надії. Це ваше право – мати надію, але в той же час, є політика сусідства”, – заявила Беніта Ферраро-Вальднер.

Голова представництва Європейської комісії в Україні Ієн Боуг прогнозує, що переговори з укладення нової посиленої угоди між Україною та Європейським Союзом триватимуть більше року. За його словами, це буде тривалий процес, який має на меті досягнення справді матеріальної угоди, яка визначить відносини України і ЄС на належних засадах на досить тривалий час.

Водночас сторони, які почали перемовини, сподіваються, що це не погіршить стосунків України з Росією.

“Ми працюємо не проти Росії”, – заявив заступник міністра закордонних справ України Андрій Веселовський.

Беніта Ферреро-Вальднер також не бачать причин для того, щоб нова посилена угода між Україною та ЄС викликала стурбованість у Росії. Пані Ферреро-Вальднер у свою чергу зазначила, що ЄС, Україна та Росія є сусідами, а отже і Росія має бути зацікавлена у політиці доброго сусідства.

Нова угода про партнерство та сіпвробітництво між Україною та ЄС замінить попередню, яка діє до початку 2008-го року і саме вона визначатиме розвиток відносин між обома сторонами на найближчі роки.

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG