Спеціальні потреби

Тимошенко завоювала симпатії громадськості у Вашингтоні


Закінчився візит до Вашингтона лідера української опозиції Юлії Тимошенко, у рамках якого вона провела ряд зустрічей з американським посадовцями, впливовими законодавцями, українською громадою та бізнес колами.

Візит Тимошенко, безперечно, оживив українську тему в американській столиці, де останнім часом Україна була далеко не пріоритетною країною. Пані Тимошенко викликала чергову хвилю інтересу не лише до своєї особистості, а й до України загалом.

Як зазначив один із експертів-політологів американської столиці, президент Проекту перехідних демократій Брюс Джексон – пiсля вiзиту Прем`єр-мiнiстра Януковича, лiдера опозицiї Юлію Тимошенко фактично приймали на такому ж самому рівні.

Свій візит до Вашингтона Тимошенка розпочала виступом у Центрі стратегічних та міжнародних досліджень. Так само як Прем’єр-міністр Янукович під час візиту у грудні минулого року. Щоправда, зустріч з лідеркою української опозиції викликала значно більший інтерес. Як кажуть організатори, вони відмовили понад сотні людей, через нестачу місця у залі. Тим, кому вдалось потрапити на зустріч, пані Тимошенко описала ситуацію в Україні, яку вона оцінює як глибоку конституційну кризу. Як на цій, так і на наступних зустрічах вона пропагувала ідею дострокових парламентських виборів, що на її думку, є єдиним шляхом вирішення кризи. Також під час свого візиту Юлія Тимошенко невтомно говорила про енергетичну безпеку в Європі, у побудові якої Україна може відіграти ключову роль, та про можливі наслідки всупу до ЄЕП.

Лідерка опозиції заявила: “Я хочу усім нагадати, що Єдиний економічний простір – це не тільки зона вільної економічної торгівлі, це створення наддержавного органу, якому передається значна частина суверенітету країн, які входять до ЄЕП. І цей орган уповноважений приймати рішення щодо всіх питань від фінансової, грошово-кредитної політики, до митної політики. При цьому Україна в процесі прийняття рішень буде мати 11%, а Російська Федерація – понад 80%. Хіба це те майбутнє, за яке ми стояли на помаранчевих майданах? Чи це майбутнє, яке омріяли десятки поколінь, яке виборювали справжні патріоти України?”

Вже після першого виступу Юлія Тимошенко завоювала симпатії американсько- української аудиторії. Принаймі так вважає політолог Надія Дюк:

“Це перша людина, яка приїхала до Вашингтона за останні два роки, окрім Тарасюка, і яка розповіла що насправді відбувається в Україні. Тимошенко описала проблеми, які там існують і спробувала окреслити шляхи, як вирішити ці проблеми”.

Програма візиту Юлії Тимошенко дуже нагадувала програму Януковича. Однак, на відміну від Прем’єр-міністра вона зустрілася з лідерами української громади та усіма охочими і відповідала на запитання далеко поза регламентом. Тимошенко пообіцяла розглянути питання створення тимчасових виборчих дільниць на території Сполучених Штатів де мешкають і працюють сотні тисяч громадян України. Знов таки як і Прем’єр-міністр, Юлія Тимошенко зустрілася із бізнесовими колами та інвесторами. Під час ділового сніданку, вона закликала інвесторів вкладати в Україну і обіцяла, що її команда допоможе у розв’язанні проблем:

“Я не хочу драматизувати тільки з тією метою, щоб ви жодної хвилини не втрачали, а йшли в Україну, інвестували, проводили свої бізнес-проекти в Україні, навіть сьогодні, коли ситуація з владою не дуже проста. Таке становище не дуже нагадує політичну стабільність, але не зважаючи на це, я ще раз вас закликаю приходити в Україну і розгортати там свій бізнес.

Я б хотіла, щоб всі мої колеги залишили свої координати і, якщо у вас виникнуть якісь секторальні проблеми, щоб ви зветались з ними до нас. Навіть, будучи в опозиції, ми допоможемо вам просувати бізнес-проекти в Україні ”.

Не оминула Юлія Тимошенко і американську пресу. Під час виступу у Національному прес-клубі вона пояснила присутнім, що не приїхала до Сполучених Штатів за підтримкою своєї внутрішньої політики:

“Мета мого візиту – донести ще з одного опозиційного джерела бачення того, як розгортаються події в Україні”.

Лідерка опозиції мала зустрічі з американськими законодавцями, з віце-президентом, державним секретарем. Як розповіла Тимошенко в екслюзивному інетрв'ю “Голосу Америки” з американськими лідерами вона обговорювала кілька головних питань:

“Одна із тем стосувалася політичної ситуації в Україні і наших занепокоєнь щодо того, що сьогодні, як ніколи за останні п’ятнадцять років є ризики для незалежності України, а також ризики, пов’язані з втратою останніх можливостей в енергетичній сфері щодо диверсифікації постачання енергоносіїв, як в Україну, так і в країни Європейського Союзу. І власне я виклала всі факти, які сьогодні є підставою для хвилювання. Для нас важливо, щоб всі демократичні країни світу, які підтримували Україну під час президентських виборів, які зараз підтримують Україну на шляху розбудови демократії, володіли багатосторонньою інформацією про події, які тепер відбуваються в Україні”.

Офіційна американська сторона позитивно оцінила зустрічі з Юлією Тимошенко. Помічник держсекретаря США з питань Європи та Євразії Деніел Фрід зазначив:

“Юлія Тимошенко провідний лідер України. Політична фігура, яку ми дуже поважаємо. Вона безумовно була демократичною потугою під час Помаранчевої революції. Тут вона зустрілася з Кондолізою Райс, я знаю, що у нах була гарна розмова. Тимошенко також зустрілася й іншими офіційними посадовцями. Для нас це нормально зустрічатися з лідером опозиції. Ми з нею говорили про майбутнє України”.

Вашингтон Юлія Тимошенко залишила, надаючи безперечно нової актуальності темі України. Її зустрічі, схоже, нагадали американському політикуму про існування потужної опозиції в Україні.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG