Спеціальні потреби

Тимошенко просить США глибше розуміти Україну


У Білому домі відбулася зустріч Юлії Тимошенко з віце-президентом Ричардом Чейні. На думку оглядачiв, такий високий рівень зустрічей означає, що у Вашингтоні продовжують розглядати Україну як стратегічного партнера. Юлію Тимошенко фактично приймають на рівні прем'єр-міністрів, розглядаючи її важливою полiтичною фiгурою в Україні.

Експерти кажуть, що Вашингтон став бiльш зрiлим, і якщо раніше американський істеблішмент вів подібні розмови з одним лідером країни, то враховуючи український політичний плюралізм, зараз готовий зустрічатись на рівних, окрім з президентом, також з прем'єр-міністром та лідером опозиції. І Юлія Тимошенко, як виглядає, виправдовує очікування американців.

Головний месидж, з яким Тимошенко звертається до американців, можна пiдсумувати такими словами – не ставте хреста на Україні. Не промовивши жодного кривого слова у бік Президента Віктора Ющенка, вона різко критикує діяльність уряду Віктора Януковича, таким чином практично нівелюючи враження, яке намагався залишити після себе лише місяць тому у Вашингтоні український прем'єр. Принаймні під час публічного виступу у Центрі стратегічних та міжнародних досліджень США вона, на думку оглядачів, виглядадала набагато виграшніше.

Лідерка опозиції заявила: “Не зважаючи на те, що ми сьогодні з вами говорили про складнощі, протистояння та можливі дострокові вибори, якщо буде потрібно, я хочу, щоб ви знали: те, що відбулось в Україні під час помаранчевої революції має незворотній характер. І навіть, якщо стане слабкою опозиція і посилиться ця влада, в Україні є народ, сила якого просто колосальна. Є народ, який усвідомлює сьогодні, де мусить бути Україна і як їй розвиватися. Навіть, якщо ми зробимо декілька кроків назад, ми потім зробимо сотню кроків вперед, цей процес зупинити не можливо.

І тому я хочу лише одного – розумійте нас глибше, не списуйте нас на слово розчарування, воно абсолютно не притаманне і не придатне для України. Не втрачайте часу, якщо у цьому залі є бізнесмени, починайте свій бізнес в Україні, тому що буквально через декілька кроків і ви побачите, що Україна не просто партнер, а сильний партнер. І жодні реванші не зіпсують переможний шлях України”.

Серед тих, хто дуже позитивно вiдгукнувся на виступ Юлії Тимошенко, був голова впливової дiаспорської органiзацiї – Українсько-американської координаційної ради Ігор Ґавдяк:

“Дуже позитивні враження. Особливо, коли порівняти її з недавнім виступом у Вашингтоні Прем'єр-міністра України Віктора Януковича, – це цілком інша презентація. Вона чітко дуже розповіла про сьогоднішні проблеми, про можливі наслідки і яким курсом повинні йти націонал-демократичні сили України.

Я думаю, що ця людина вірить у себе, вірить у свою політику, і тому я розумію, чому вона має таку велику підтримку в Україні. Погоджуються з її думкою, чи ні, я думаю, Тимошенко – дуже рішуча позитивна сила для майбутнього в Україні”.

Навіть один із найбільших критиків Юлії Тимошенко у Вашингтоні за часів її урядування Андерс Аслунд каже, що Юлія Тимошенко добре приготувалась і знала, що хоче почути американська аудиторія:

“Її виступ був дуже вдалий. Тимошенко продумала, перед ким виступає, порушила всi питання, у яких зацікавлені американці, і вона давала правильнi відповіді.

Що я критикував, стосувалося конкретно її економічної політики, коли вона була при владі. Я думаю, коли Тимошенко була прем'єр-міністром, вона занадто фокусувала увагу на парламентських виборах і в не дуже позитивному напрямку”.

Якщо ж торкатись практичного втілення заяв та обіцянок представників української політичної еліти, що прибувають до Вашингтону, то голова виконавчого комiтету Американсько-української бізнес-ради Морган Вільямс каже, що для інвесторiв принципово важливо, щоб в Україні була політична стабільність і прозорий бізнес-клімат, а хто їх запровадить не має такого великого значення.

Морган Вільямс, Американсько-українська бізнес-рада: “Бізнес-спільнота, звiсно, дуже стурбована тим, що відбувається в Україні, бо її представники хотiли б бачити дiї з боку уряду для покращення бізнес-клімату. I є велика кількість законів та правил, які необхідно вдосконалити, щоб створити спиятливiшi для бiзнесу умови.

Тому ми зацікавлені у будь-кому, хто готовий підтримати і покращити бізнес-клімат. І тут суть не у політичній вазі тієї чи іншої політичної сили, а у тому, щоб вони працювали разом. Бо коли у них багато політичних конфліктів, вони не працюють над вирішенням важливих питань. Ми хочемо, щоб вони рухались вперед у питаннях СОТ, ухвалили новий господарський кодекс, зупинили обмеження на експорт зерна, зменшили податки.

Тимошенко не сказала багато про ці проблеми, але ми дуже зацікавлені у тому, щоб пізнати краще її і її програму щодо полiпшення бізнес-клімату і маємо надію, що вона скаже про це більше пiд час наступних зустрічей у Вашингтоні”.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG