Спеціальні потреби

НАСА досліджує природу катаклізмів у космосі


Національне управління з аеронавтики і вивчення космічного простору – НАСА намагається встановити причини виникнення у навколоземному просторі руйнівних суббурі. Саме вони є причиною небесних явищ, які люди називають північним сяйвом. Зовнішня привабливість таких видовищ, утім, може становити небезпеку для космічних навігаторів. Космічну місію науковці НАСА назвали ім’ям давньогрецької міфологічної богині правосуддя Феміди.

П’ять ідентичних супутників НАСА здійснюватимуть з навколоземної орбіти нагляд за широтами Північної Америки. Протягом розрахованої щонайменше на два роки дослідницької місії, учені планують дослідити феномен північного сяйва у південній та північній півкулях.

Не зважаючи на свою візуальну колоритність, це явище становить серйозну загрозу для космічних кораблів, сателітних комунікацій та енергетичних об’єктів на земній поверхні. Наразі учені припускають, що північне сяйво пов’язане з сонячним випромінюванням електрочасток. На них реагує залізо, яким насичена земна кора. У результаті – навколо планети створюється магнітне поле. Коли сонячні вітри проходять через магнітосферу, на екваторі виникають суббурі, які переміщаються між Південним і Північним полюсами, і які ми бачимо у вигляді сяйва. У чому ж полягатиме місія Феміди?

Вассиліс Анґелопулос представник НАСА каже: “Ми хочемо дослідити суббурі, щоб краще зрозуміти природу катаклізмів у космосі. Здійняті сонячним буревієм частинки заряджають небажаною енергетикою космічні кораблі, а також становлять небезпеку для астронавтів. Пізнаючи природу суббурі, ми робимо значний крок до розуміння та пізнання космічної метеорології, а отже до захисту нашої техніки та людей у космосі”.

Супутники місії “Феміда” збиратимуть та передаватимуть інформацію на чисельні наземні станції. Учені НАСА сподіваються таким чином навчитися передбачати руйнівну космічну негоду так само, як це роблять синоптики на Землі.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG