Спеціальні потреби

Демократи хочуть обмежити повноваження Буша


Президент Джордж Буш, який одночасно є головнокомандувачем збройних сил США може зіштовхнутися з обмеженням своїх повноважень в ухваленні рішень щодо участі США у війні в Іраку.

Сенатори-демократи заявили, що вони спробують обмежити повноваження Президента Буша у веденні війни в Іраку, ухваливши більш обмежену версію резолюції 2002-го року, яка дозволила адміністрації США застосувати військову силу для повалення режиму Саддама Гусейна.

Сенатор-демократ Карл Левін каже: “Це була резолюція з широкими повноваженнями, що давала можливість президентові робити будь-що і втягнути нас глибоко у війну в Іраку. Ми розглянемо можливість модифікації цього документа для того, щоб обмежити місію американських військових до місії підтримки, замість бойовій дій, а це зовсім інше, ніж обмеження фондів для наших солдатів”.

Такий крок підтримує і кандидат у президенти США Джозеф Байден, який очолює комітет з міжнародних відносин у Сенаті:

“Я працюю з деякими колегами, намагаючись переконати їх, що це шлях переглянути повноваження президента, і дати чітко зрозуміти, що американські війська в Іраку для того, щоб не дати можливості Аль-Кайді нарощувати силу і вишколювати іракські війська”.

Речник Президента США Тоні Снов вважає, що Конгрес у даній ситуації повинен підтримати американські сили в Іраку, продовживши фінансування військової кампанії.

Однак сенатор-республіканець Чак Гейґел, який разом з демократами не підтримує плану Президента Буша направити додаткові сили до Іраку, зазначив, що ніхто у Конгресі не хоче обмежувати фінансування збройних сил.

Чак Гейґел заявив: “Питання у тому, чи ми будемо фінансувати план президента про збільшення військової присутності в Іраку. Ніхто не припинить фінансувати американські сили, які зараз в Іраку”.

У п’ятницю Палата представників США ухвалила ініційовану демократами не зобов’язуючу резолюцію, в якій висловлюється незгода з планом Президента Буша збільшити американський контингент в Іраку. Однак у суботу демократам не вистачило голосів, аби розпочати дебати з приводу цього документа у Сенаті.

XS
SM
MD
LG