Спеціальні потреби

Домбровський про роботу Конституційного Суду


У разі тиску на Конституційний Суд голова суду Іван Домбровський піде у відставку. Про це суддя заявив на прес-конференції, присвяченій різним аспектам роботи Конституційного Суду України.

“Тиск на Конституційний Суд чинять і чинили завжди. Інша справа – в якій формі це робиться”, – так заявив голова суду Іван Домбровський.

Як він пояснив, тиском можна вважати критику на адресу Конституційного Суду в засобах масової інформації, або аргументацію позивачів, викладену в їхніх зверненнях. Такий тиск Домбровський вважає нормальним. Водночас коли йдеться про шантаж, прохання, підкуп, то таких безпосередніх форм тиску на Конституційний Суд, за його словами, не було.

“Якщо до цього дійде, то я піду у відставку. Своєї честі і гідності не хочу втрачати навіть за мільйони доларів” – заявив голова КСУ.

Запевнивши, що на Конституційний Суд нікому не вдасться тиснути, голова суду поінформував про хід розгляду деяких найважливіших справ. Домбровський повідомив, що подання Президента щодо конституційності Закону “Про Кабінет Міністрів” уже в роботі, і суд з’ясовує можливість його розгляду в першочерговому порядку.

Згідно з визначеними законом термінами, на розгляд справи відводиться три місяці. Якщо ж суд визнає невідкладність подання, тоді рішення слід чекати раніше – через місяць. При цьому Домбровський зауважив, що, на його думку, справа про конституційність Закону про Кабмін заслуговує якнайшвидшого розгляду.

Голова Конституційного Суду спростував також інформацію, оприлюднену в деяких ЗМІ, про начебто вже прийняте рішення заборонити скасування політреформи. Як підкреслив Домбровський, питання справді розглядали на закритому засіданні 14 лютого, але голосування не було.

Нагадаємо: наразі ще 60 подань очікують розгляду Конституційного Суду. Окрім Закону про Кабмін і про політреформу, своєї черги чекають такі, наприклад, справи, як законність звільнення урядовою коаліцією міністра закордонних справ Бориса Тарасюка, або можливість застосування імперативного мандата до депутатів Верховної Ради.

У четвер 15 лютого Секретаріат Президента повідомив, що глава держави має намір звернутися до Конституційного Суду з новим проханням – розтлумачити положення Конституції про відповідальність уряду перед президентом і з’ясувати, чи означає це право президента відправляти Кабмін у відставку.

При цьому від часу відновлення своєї роботи у серпні минулого року суд ще не ухвалив рішення у жодній справі.

А тим часом на думку деяких аналітиків, місія головного арбітра у впливі на велику політику, покладена останнім часом на Конституційний Суд, непосильна для цього судового органу. Більшість звернень, які надходили до КСУ, призводять до його неминучої політизації, вважає Андрій Єрмолаєв з Центру соціальних досліджень “Софія”:

“Це проблемні звернення ставлять КС у складне і суперечливе становище. Суд не може вирішувати те, що вирішує легітимний законодавчий орган.

Я хочу докір зробити тим, хто формулює такі звернення. Це ж не суд собі вигадує проблему, суд працює в рамках своєї компетенції і намагається бути над політичними амбіціями. Але такі звернення заганяють його в політичну логіку, примушують діяти як політичний орган. Це неправильно. Це дискредитує і суд, і Конституцію”.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG