Спеціальні потреби

Кав’ярня мережі Старбакс з’явилася у Пекіні


Нещодавно в історичній частині Пекіна – Забороненому Місті відкрилася кав’ярня американської мережі Старбакс. Багато мешканців китайської столиці цей район вважають святим, і прихід іноземного бізнесу для них, як наруга над віковими традиціями.

Із розвитком економіки Китай почав ставати “меккою” для західних корпорацій, приваблених новими можливостями заробити. МакДоналдс, КFC, Гаґен-Даз, Сізлер – це лише кілька американських брендів, які намагаються здобути свою частку на китайському ринку. Тепер навіть така американська компанія, як Старбакс, що спеціалізується головно на продажі кави, вбачає у цій здебільшого чаєлюбній країні найбільший потенціал для свого росту.

Відкриття невеликої кав’ярні Старбакс у самому серці Пекіна спричинило палкі дебати в Інтернеті про користь чужоземних брендів. Адже цей величезний музейний комплекс віддавна занесений до списку Світових скарбів людства і підлягає охороні.

Дебати започаткував відомий актор Жуй Чен Ган на своїй персональній веб-сторінці. Він вважає відкриття іноземного франчайзингу в своєрідній іконі китайської культури – образою. Ось один із його коментарів:

“Заборонене Місто – це символ китайської культурної спадщини. Натомість Старбакс – це символ середньокласової культури нижчого ґатунку Заходу. Проявляючи гостинність до світу, ми повинні також оберігати нашу культурну ідентичність. Ми мусимо провести чітку межу між глобалізацією і контамінацією”.

Півмільйона людей підписались під петицією на сайті актора із закликом до усунення Старбаксу з історичної території. З цим, як здається, погоджується більшість китайців.

Керівництво корпорації Старбакс неохоче відгукується на цю суперечку і відмовляється давати будь-які коментарі, проте каже, що шанує давню історію та культуру Китаю.

У Китаї відбувається чимало змін. Для декого це забагато і зашвидко. Мабуть тому американська кав’ярня у Забороненому Місті є символом страху деяких китайців перед майбутнім.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG