Спеціальні потреби

Опозиція закликає до розпуску парламенту


Тема дострокових парламентських виборів дедалі частіше звучить в Україні. До розпуску Верховної Ради закликає опозиція, зокрема Юлія Тимошенко, Юрій Луценко, Борис Тарасюк. Правлячі партії, однак, стверджують, що для цього немає жодних законодавчих підстав.

Про фактичний початок виборчої кампанії свідчить тон заяв і активність політиків. Юлія Тимошенко, як і годиться під час передвиборчих змагань, вирушає в поїздку регіонами. Про це лідерка опозиції заявила на прес-конференції. Як вона пояснила, мета – наведення порядку в місцевих органах влади. Очільниця блоку хоче перевірити обґрунтованість підвищення житлово-комунальних тарифів в усіх регіонах. Окрім того, має намір пересвідчитись, наскільки ефективно працюють на місцях депутати, обрані від БЮТу, і, скориставшись імперативним мандатом, негайно відкликати недбальців. Регіональне турне Тимошенко планує розпочати з Черкас і Вінниці, а відтак обіцяє добратися навіть до Донецька і Луганська, де в місцевих радах немає її представників. Акція носитиме назву, як популярне телешоу: “Велике прибирання”.

Юлія Тимошенко зазначила: “І це велике прибирання буде мати свої складові. Власне, на нашому партійному серці на цей час великого прибирання ми ще можемо розмістити маленький пилосос для того, щоб ми твердо знали, чим займатимемося в регіонах”.

Вирушаючи в тур регіонами, Тимошенко окреслила також своє бачення наступного розвитку подій. На її думку, насамперед слід скасувати політичну реформу та ухвалити нову редакцію Конституції. Політреформу лідерка опозиції назвала “політичним вірусом”, позбутися якого, за її словами, можна лише “перезапустивши систему” через ухвалення нового основного закону. Відтак, згідно з планом Тимошенко, буде проведений референдум про достроковий розпуск парламенту. Підстава – нелегітимність уряду. Подання, за словами Тимошенко, вже лежить у Конституційному Суді:

“Власне, є подання нашої політичної сили щодо нелегітимності уряду і президентського права розпуску парламенту. Це подання до Конституційного Суду”.

Тимошенко наголосила на тому, що її плановані поїздки регіонами жодним чином не пов’язані з всеукраїнським туром лідера громадянського руху “Народна самооборона” Юрія Луценка. А втім, хоч обидва опозиційних політики діють осібно, проголошені ними цілі ідентичні.

“Народна самооборона” спільно з “Європейською платформою для України” домагатимуться референдуму про розпуск Верховної Ради. Про це заявив у неділю на мітингу в Черкасах очільник “Європейської платформи” Микола Катеринчук. Як сказав народний депутат, разом із “Народною самообороною” Луценка вони вимагатимуть референдуму, щоб у президента з’явився інструмент розпуску парламенту.

За розпуск Верховної Ради та дострокові парламентські вибори виступив також Народний рух України. Таку ухвалу прийняв у суботу центральний провід партії. Як зазначено в ухвалі, узурпація державної влади правлячою коаліцією загрожує не лише демократії, але й національній безпеці України.

А тим часом, на відміну від опозиціонерів, представники правлячої коаліції – Партія регіонів, соціалісти і комуністи – виступають категорично проти проведення дострокових виборів. Як твердять коаліціянти, для розпуску парламенту президент наразі не має жодних законних підстав.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG