Спеціальні потреби

Рада ухвалила зміни до Закону про Кабмін


Антикризова коаліція в Україні сьогодні знову взялася за Закон “Про Кабінет Міністрів України”. Парламент ухвалив зміни до цього резонансного документa.

Закон “Про Кабінет Міністрів”, довкола якого в Україні зламано чимало політичних списів, сьогодні знову вирішили реформувати. Зміни до документа, який значно посилює повноваження Віктора Януковича, вирішили внести його союзники – Антикризова коаліція. Натомість опозиція висловилася різко проти.

Зранку бютівці та “Наша Україна” блокували трибуни, вимагаючи першочергового розгляду іншого документа – Закону “Про Комунальні тарифи”. Однак, коаліція назвала це популізмом і взялася за Закон про Кабімн, мовляв про необхідність змін до нього говорив Президент Ющенко.

Нашоукраїнці натомість кажуть, що це перший випадок, коли жодна із змін, запропонованих президентом, не врахована і зазначають – це документ покликаний ще більше посилити владу прем’єра. Анатолій Матвієнко заявив:

“Даний законопроект навіть погіршує той, який не вступив у силу. Знову ж таки, внесено пропозицію, що президент має право відкликати міністра закордонних справ та міністра оборони. Так, президент це пропонував, але він не пропонував, щоб це робила депутатська фракція і прем’єр паралельно. Тому це – брехня, а не поправка президента”.

Ще одна причина для ухвалення змін до Закону про Кабмін – спроба легалізувати сам Закон, оскільки підписав його не президент, а спікер. Юрій Ключковський обурений таким розвитком подій:

“Якщо Верховна Рада прийме зміни до Закону “Про Кабінет Міністрів”, значить і попередній закон чинний і оправдується його існування. Шановні колеги, це примітивна гра, шита білими нитками і вона не пройде”.

Антикризовики у свою чергу не сперечаються, що у Кабміну нині чимало повноважень. Але радять дивитися на Європу, мовляв там в урядів ще більше влади. Соціаліст Віталій Шибко заявляє:

“Коли ми подивимося на аналогічні закони в інших країнах, то побачимо ще більше повноважень у виконавчої влади, аніж виписано у цьому законопроекті. Тому єднаймося до європейських цінностей”.

Відтак зміни ухвалили, але лише у першому читанні. Опозиція цього не визнає і радить дочекатися висновку Конституційного Суду щодо самого Закону про Кабмін, який, на їх думку, суперечить Конституції у багатьох положеннях.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG