Спеціальні потреби

У Верховній Раді нові кадрові призначення


Сьогодні у Верховній Раді України багатий на кадрові призначення день. Несподівано для багатьох вирішилося питання із вибором віце-спікера парламенту, окрім того призначено також уповноваженого з прав людини.
Про ці кадрові зміни у розмові Ані Дидик із київською кореспонденткою Вікторією Сюмар.

АД: Вікторіє, кого призначили на згадані посади?

ВС: Після обідньої перерви відбулося голосування і було призначено двох високопосадовців – віце-спікера українського парламенту та уповноваженого з прав людини. Обудсменом втретє стала Ніна Карпачова. Довкола її кандидатури було чимало суперечок, адже згідно із міжнародними нормами, обудсмен має бути позапартійною і політично незаанґажованою фігурою.

Як відомо, пані Карпачова до сьогоднішнього дня була народним депутатом від Фракції регіонів, і балотувалася за списками цієї партії, після того, як влітку 2005-го активно стала на захист одного із лідерів Партії регіонів Бориса Колесникова.

Громадськість висувала Євгена Захарова, голову Харківської гельсінської групи, його у Верховній Раді підтримувала фракція “Наша Україна”. Однак Захаров набрав лише 150 голосів, тоді як за Карпачову проголосувала у повному складі вся Антикризова коаліція, відтак вона набрала 255 голосів.

Цікавим було й інше голосування. Віце-спікером став Микола Томенко. За нього голосували і Антикризова коаліція, і його рідна фракція БЮТ. Томенко набрав 350 голосів.

АД: А як у політичних колах коментують те, що сьогодні відбулося в парламенті?

ВС: Коментарі дуже різні, оскільки очевидними стають домовленості Блоку Юлії Тимошенко із Антикризовою коаліцією. Багато хто задумувався, в обмін на що пані Тимошенко погодилася долати вето президента на Закон про Кабмін, який надає Януковичу серйозні повноваження. І обрання Миколи Томенка пов’язують якраз із цими домовленостями.

Не відомо, що буде із угодою, яку Тимошенко підписувала із “Нашою Україною”. Нашоукраїнці критикують лідерку БЮТ за відступ від домовленості про спільну опозиційну діяльність, яка передбачала спільні кадрові рішення.

Відео - найголовніше

Найбільш напружена зустріч у Білому домі щодо України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:23 0:00
XS
SM
MD
LG