Спеціальні потреби

Янукович не може порозумітися із Гриценком


Український Прем’єр Віктор Янукович знову не знаходить спільної мови з міністром, призначеним за квотою Президента Ющенка. Цього разу з Анатолієм Гриценком. На засіданні уряду Янукович зроби зауваження міністру оборони і вимагає від нього вибачень відносно голови парламенту Олександра Мороза.

Сьогоднішнє урядове засідання не минуло без скандалу. Прем’єр Янукович привселюдно критикував міністра оборони Гриценка за його слова на адресу спікера. Гриценко говорив, що Мороз лобіює передачу Одеського інституту сухопутних військ у розпорядження міністерства освіти, тоді як тепер цей інститут перебуває під керівництвом міноборони.

Це висловлювання, на думку Януковича, нібито ображає пана Мороза. Соціалісти вбачають у ньому натяк на певні корупційні дії, адже мова серед іншого йде і про земельні ділянки, що належать інституту у курортній Одесі. Міністр освіти Станіслав Ніколаєнко такі припущення вважає нісенітницею:

“Коли кажуть, що якийсь міністр має зацікавлення до землі, то це абсолютна нісенітниця. Землю передають певним об’єктам, конкретному університету, чи конкретному коледжу”.

Натомість сам міністр оборони каже, що насправді був змушений вдіповідати на зауваження Мороза. А відтак, він готовий вибачатися, але якщо перед тим сам спікер відкличе свої заяви. Анатолій Гриценко каже:

“Після цієї розмови я для себе визначив, що конфлікт, який виник із головою Верховної Ради на даний час вичерпано. Він зробив несправедливі звинувачення на мою адресу, я дав свою відповідь. Я готовий відкликати свою заяву, але при умові, що Мороз зробить це першим”.

Раніше у Віктора Януковича не склалися стосунки і з іншими міністрами, які були призначені за квотою Президента – з Юрієм Луценком та Борисом Тарасюком. У тих випадках публічні зауваження Януковича закінчувалися відставкою міністрів.
У даному випадку про відставку не йдеться – кажуть педставники Антикризової коаліції.

Цікавий нюанс у цій справі помітили журналісти видання “Оглядач”. Вони мають фото, на якому текст зауваження до Гриценка подав Януковичу інший міністр-соціаліст Микола Рудьковський, де якраз йшлося про лідера партії соціалістів Олександра Мороза.

XS
SM
MD
LG