Спеціальні потреби

Розпочалася сесія українського парламенту


Хор, який мав заспівати Гімн України на честь відкриття чергової парламентської сесії, спізнився на дві години. Тим часом опозиція заблокувала трибуну і заявила, що роботи не буде, доки уряд не прозвітує про питання передачі української газостранспортної мережі в управління спільного консорціуму.

Опозиція вимагала, аби з цього питання доповідав особисто віце-прем’єр Андрій Клюєв. Причиною такого ажіотажу стала заява російського лідера Володимира Путіна про домовленості з українським урядом про створення консорціуму в обмін на право укаїнських компаній видобувати газ у Росії.

Ще перед виступом Клюєва Віктор Янукович заявив, що це питання регулює закон, який забороняє будь-яку передачу газотранспортної системи. І усі питання такого характеру слід вирішувати у межах українського законодавства.

Андрій Клюєв з парламентської трибуни запевнив, що уряд не збирається передавати українську ГЗС. Він каже, що є домовленості про спільний видобуток газу україно-російськими компаніями на території обох країн.

У результаті парламент ухвалив закон, який, як каже Тимошенко, гарантує Україні збереження системи, а відтак і енергетичної незалежності. У ньому зазначено, що “реогранізація, злиття, приєднання, поділ, виділ, перетворення державних підприємств магістрального трубопровідного транспорту, а також їх приватизація забороняються”.

Цікаво, що за цей документ проголосували всі парламентські фракції і його рейтинг претендуватиме на рекордний – 430 голосів “за”. Опозиція може пишатися швидким і ефективним вирішенням актуального питання, як заробленими балами у перший день роботи парламенту.

XS
SM
MD
LG