Спеціальні потреби

Буш передав Конгресу бюджет на 2008 рік


У понеділок Президент Буш передав на розгляд контрольованого демократами Конгресу бюджет на наступний фінансовий рік. Документ містить майже три трильйони доларів асигнувань на програми охорони здоров'я та освіти. Утім, велика частина розрахована на покриття війн в Іраку та в Афганістані на наступні два з половиною роки.

Між тим Конгрес намагається визначитися з підтримкою плану президента про посилення американської військової присутності в Іраку.

Президент Буш просить Конгрес виділити ще 250 мільярдів доларів на продовження збройних дій в Іраку та в Афганістані у цьому році. Ця вимога, з якою кошти на війни з терором досягнуть півтрильйона доларів, надходить в час, коли Сенат щойно готується до бурхливих обговорень планів Президента Буша вислати в Ірак додатково 22 тисячі американських солдатів.

Проект двопартійної резолюції засуджує план про посилення збройного контингенту, але не забороняє фінансування цього кроку, що – як сказав прихильник президентського плану, сенатор-республіканець Джон МакКейн є інтелектуальним шахрайством.

Ставлення до плану президента настроїло один проти одного навіть законодавців-республіканців, одним із яких є ветеран війни у В'єтнамі, сенатор Чак Гейґел. За підтримки Гейґела і ще ряду законодавців-республіканців демократи мають досить голосів, щоб провести незобов'язуючу резолюцію у Сенаті. Втім, до голосування може не дійти, оскільки республіканці погрожують провести процедуру філібастер, тобто заблокувати резолюцію.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG