Спеціальні потреби

У Лос-Анджелесі понад 80 тисяч бездомних


Муніципалітет міста каже, що понад 80 тисяч людей в околицях Лос-Анджелеса не має постійного місця проживання. У занедбаних районах мегаполісу кожен день для бездомних – це боротьба за виживання.

“Лос-Анджелеська Місія” – релігійна благодійна організація, яка надає бездомним їжу, нічліг та допомогу психолога.

Президент організації Герб Смит каже, що Лос-Анджелес має значно більше бездомних, аніж інші міста країни.

Багато вуличних мешканців мають довгу історію всіляких проблем, у тому числі наркоманію, алкоголізм та психічні захворювання.

Хорхе Еспіноза, священик Місії, знає що таке – жити на вулиці: свого часу він сам був бездомним наркоманом.

Хорхе Спіноза пригадує: “Кілька разів я відсидів у в’язниці. Останній раз мені хотіли дати від 15-ти років до довічного ув’язнення, як злочинцю-рецидивісту. Хотіли закрити мене, а ключ від дверей викинути. Я почав молитися і просити допомоги”.

Його молитви були почуті. Хорхе пощастило потрапити до публічної реабілітаційної програми. Релігійні та світські добродійні організації на зразок Центру Вайнгарта пропонують бездомним притулок, їжу, а деяким допомагають знайти роботу. Волонтери вчать як складати резюме, проходити співбесіду, шукати оголошення про вакансії. Навіть можуть позичити одяг для проходження співбесіди, або дати жетони на громадський транспорт.

Пол Теппер, який працює в організації Вайнгарт, каже, що причиною проблеми є бідність, космічні ціни на нерухомість у Лос-Анджелесі та відсутність системи соціальної підтримки для найбідніших прошарків населення. Він каже, його організації та інші доброчинні групи намагаються зробити все можливе, щоб зарадити ситуації. Працівники притулків допомагають окремо кожній людині подолати кризовий момент у їх житті.

За словами Пола Теппера, нові урядові програми на федеральному та місцевому рівнях є досить ефективними, але місто крім того потребує появи нерухомості за доступними цінами та координації послуг центрів соціальної допомоги. Він каже, що виконавча влада на всіх рівнях має брати активнішу участь у розв’язанні проблеми безпритульності.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG