Спеціальні потреби

Джордж Буш про переваги вільної торгівлі


Серед суспільних вагань та критики військової стратегії США в Іраку, Президент Джордж Буш намагається змінити тему своїх виступів. На цьому тижні він подорожує країною і говорить про економіку та переваги вільної торгівлі.

У середу Президент Буш відвідав Волл-Стріт. Він обрав Нью-йоркську фондову біржу як найкраще місце для виголошення, як він сказав, промови про стан економіки.

Волл-Стріт сьогодні переживає піднесення. У середу управління федеральної резервної системи США залишило процентні ставки без змін, надавши таким чином цим ринкам ще один поштовх. Під час зустрічі із Радою директорів Волл-Стріт Джордж Буш висловив задоволення станом американської економіки.

У своїй промові Президент Буш говорив про зменшення податків і стимулювання глобальної торгівлі. П'ять років економічного зростання, зазначив він, спонукали підприємців створити більше семи мільйонів робочих місць. Втім, опитування показують, що майже троє з п'яти людей ставляться негативно до того, як президент керує економікою. Ларі Мішел з інституту економічної політики говорить, що це зростання не позначилося на підвищенні прибутків більшості американських сімей, навіть якщо зросла кількість робочих місць.

Проте Джордж Буш визнає, що питання вільної торгівлі буде важко просувати вперед з новим Конгресом:

“Зневажання торгівлею може стати хорошою темою у вечірніх новинах. Але відмежування Америки від світової торгівлі було б збитковим для економіки нашої країни”.

Демократи у Конгресі хочуть більше гарантій для американських робітників та бізнесменів у будь-яких нових міжнародних угодах. Президент та Конгрес, кожен із відмінними ідеями щодо того, як керувати економікою, можуть мати розбіжності в поглядах щодо торгівлі та податків.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG