Спеціальні потреби

Посол США Вільям Тейлор відвідав Одесу


Посол США в Україні Вільям Тейлор відвідав Одеську область, аби побачити стан зерна, яке зберігається у порту „Південний”. Через запровадження Урядом України обмеження на експорт вже кілька місяців сотні тисяч тонн зерна псуються в українських портах, очікуючи на відвантаження до споживачів у багатьох країнах світу.

У своїй заяві Тейлор наголосив, що дуже прикро бачити як марнується продукт праці українських фермерів. За його словами, через запровадження українським урядом обмежень на експорт зерна, Україна зазнала збитків на суму приблизно 200 мільйонів доларів.

Вільям Тейлор зазначив: „Оцінки всіх втрат становлять приблизно 200 мільйонів доларів. Це збитки сільгоспвиробників, транспортних кампаній і компаній, які зберігають зерно. Ось чому ми зацікавлені у тому, щоб був відновлений продаж зерна і ці збитки не зросли ще більше”.

Представники зерносховища порту повідомили про те, що остаточну суму завданих збитків точно визначити важко. Над вивченням цієї ситуації працюють представники двох страхових компаній в Одеській області.

Тейлор переконаний, що рішення Уряду України про обмеження на експорт зерна шкодить розвитку бізнесу і репутації країни як надійного постачальника.

Посол США зазначив: „Було заподіяно великої шкоди – змарновано тисячі тонн зерна, втрачені кошти. Це жахливе становище. Але втішає хоча б те, що уряд нарешті усвідомив, що існує така проблема. Уряд зараз розмірковує над тим, як знайти компроміс і забезпечити надходження зерна на світовий ринок.

Я хочу, щоб у цій ситуації якнайменше постраждала репутація України, тому закликаю уряд скасувати квоти на експорт”.

Вільям Тейлор закликав уряд до проведення консультацій із сільгоспвиробниками та іншими фахівцями. Він підкреслив, що прагнучи членства у СОТ, Україна мусить брати активну участь у світовій торгівлі, а не обмежувати свій експорт.

Посол США в Україні мав зустріч із Одеським міським головою Едуардом Гурвіцом. Під час зустрічі сторони обговорили перспективи, можливі наслідки розвитку політреформи і реформи місцевого самоврядування в Україні. Тейлор висловив надію, що зацікавленість американської сторони в інвестуванні різних проектів в Одесі буде зростати. На його думку, є перспективи взаємовигідної співпраці.

XS
SM
MD
LG