Спеціальні потреби

Ющенко не визнає чинності Закону про Кабмін


В Україні тривають суперечки довкола чинності Закону “Про Кабінет Міністрів”. Закон оприлюднили на сайті Верхвоної Ради, а тепер його має опублікувати ще й друковане видання. Водночас у Секретаріаті Президента кажуть, що закон не вступив у силу.

Вже кілька тижнів українська політика живе одним документом Законом про Кабмін. Насправді, цей закон визначає, хто матиме реальну владу в Україні після конституційної реформи.

Після того, як Антикризова коаліція ухвалила закон, розробшений Кабміном Януковича, стало цілком очевидно – головне джерело влади буде саме там. Однак, з цим категорично не погодився Президент Ющенко. Він наклав на закон вето і домовився з Януковичем та Морозом спільно працювати над новою редакцією цього документа. На другий день після цієї розмови парламент за допомогою фракції БЮТ подолав вето. Однак Ющенко закону досі не підписав, мотивуючи це технічними правками, які були до нього внесені.

Не підписав закону і Олександр Мороз, однак документ таки опублікували на сайті Верховної Ради. Уряд та коаліція пропонує Ющенку компроміс – він погоджується на те, що закон чинний, а Верховна Рада вносить у нього запропоновані зміни.

Віктор Янукович заявляє: “Ми розглянемо цими днями пропозиції, які надійшли від Президента України щодо змін цього закону і порадимось, яку позицію будемо виносити на пленарний тиждень. Можливо ми погодимось із запропонованими правками президента”.

Водночас навіть у цій фразі Янукович помиляється і замість налагодити нормальну співпрацю з президентом, каже про парламент:

“Ми шукатимемо можливість створити ефективний механізм співпраці уряду і парламенту, якщо ці зміни підуть на користь, ми будемо цим шляхом йти далі”.

Міністр юстиції Олександр Лавринович каже про те, що закон набуде чинності вже цього тижня. За словами міністра, його надрукують в "Офіційному віснику України". У самому виданні твердять, що номер вже пішов у друк без цього тексту. А Секретаріат Президента з жодних умов не визнає Закону про Кабмін чинним, оскільки під ним немає підпису глави держави.

Відтак вперше за цей час країна опинилася перед ситуацією, коли частина органів влади може визнати певний закон, а інша частина – ні, і не буде дотримуватися його положень. До чого призведе така ситуація і чи не означатиме вона дестабілізації ситуації – наразі ніхто не коментує.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG