Спеціальні потреби

Світова спільнота допоможе Авганістану


Міжнародна спільнота шукає шляхів зміцнення демократичного уряду Афганістану. Державний Секретар США Кондоліза Райс закликала минулого тижня союзників посилити заходи, аби спинити атаки талібів на певні райони країни. Цей заклик пролунав наступного дня після заяви Президента Буша про намір просити в Конгресу асигнування понад 10,5 мільярдів доларів на підтримку уряду Президента Карзая.

Адміністрація Білого Дому вважає таку допомогу необхідною для відбудови Афганістану і зміцнення сил безпеки цієї країни. За останній рік, сили Талібану активізували свою діяльність, що своєю чергою спричинило зріст виробництва наркопродукції.

Планований Адміністрацією Буша пакет допомоги має послужити заохоченням для союзників також зробити більше для Афганістану. Уряд цієї країни потребує не лише фінансових асигнувань, а й військової підмоги з боку міжнародних сил – кажуть представники Білого Дому.

Нині у Афганістані розгорнено понад 23 тисячі американських і 24 тисячі військовослужбовців НАТО. Командувач сил альянсу в цій країні – генерал Дейвид Ричардс сподівається незабаром отримати поповнення в три з половиною тисячі військовослужбовців. Він каже, що нагальною є справа підготовки більшої кількості афганців, здатних працювати у структурі демократичного уряду.

Дейвид Ричардс каже: “Я звертаюся до кожної країни альянсу – візьміть шефство над будь-якою провінцією і готуйте там людей, створюйте їм кращі умови для урядування. Саме в цьому напрямку працює Президент Карзай. Йому вдається удосконалювати сили поліції. Чимраз краще працюють урядовці. Однак зусиль все ще не достатньо”.

Міністри закордонних справ країн-членів НАТО зобов’язалися виділити додаткові ресурси для підтримки відбудови і розвитку Афганістану. Крім того Європейський Союз повідомив про плани асигнувати на допомогу Афганістану за наступні чотири роки понад 780 мільйонів доларів.

Між тим у багатьох ісламських країнах у вівторок завершиться відзначення свята Ашура. Зокрема у Афганістані тисячі мусульман-шиїтів зібралися сьогодні після посту в мечетях, щоб вшанувати онука пророка Магомета – Гусейна, який загинув у ХІІ столітті в міжусобній боротьбі.

Свято Ашура як ніяке інше перегукується із сьогоденням. Адже релігійна подія, яку нині вшановують, поклала початок розколу у мусульманському світі між шиїтами і суннітами. Річ у тому, що після смерті пророка Магомета, розгорнулася суперечка про те, хто стане наступним лідером мусульман. У вирі міжусобної боротьби 680-го року, під час битви із владним Халіфом, загинув онук пророка Магомета – Гусейн. Шиїти поминають трагічну смерть онука пророка – імама аль-Гусейна самопобиттям та вимазуванням у червону фарбу, що символізує пролиту ним кров і страждання. У одній із мечетей афганської столиці перед учасниками святкувань виступив Президент країни Гамід.

Відео - найголовніше

Луганська філармонія у Львові. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:48 0:00
XS
SM
MD
LG