Спеціальні потреби

Комітет з міжнародних відносин відхилив план Буша


Комітет з міжнародних відносин американського Сенату проголосував проти планів Президента Буша збільшити військову присутність в Іраку. У прийнятій у вівторок резолюції законодавці назвали цей крок таким, що не відповідає національним інтересам Сполучених Штатів.

Голова комітету сенатор-демократ Джозеф Байден заявив, що резолюція не є спробою поставити президента в незручне становище, а лише врятувати його від ще більшої помилки.

Звертаючись до Конгресу у вівторок Джордж Буш закликав законодавців підтримати його план про посилення військової присутності в Іраку. На його переконання, підмога у складі понад 20 тисяч американських сил відновить безпеку в країні. Але сенатор-республіканець Чак Гейґел вагається, чи необхідно насправді відправляти більшу кількість військ:

“Це гра в пінг-понг із життям багатьох американців. Краще б ми точно знали, що робимо ще до того, як відправимо 22 тисячі солдатів у м'ясорубку”.

Між тим голова республіканців у комітеті з міжнародних відносин сенатор-республіканець Річард Луґар, який голосував проти резолюції, турбується тим, щоб ця ініціатива не була хибно розтлумачена:

“Це голосування ніяк не позначиться на президентові. Натомість воно ще раз вкаже нашим друзям та союзникам на те, що ми розділені і не є єдиною командою”.

Слухання у Сенаті з приводу нового плану Президента Буша в Іраку розпочнеться наступного тижня.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG