Спеціальні потреби

Американці охоче вивчають китайські дисципліни


Багато американських студентів всерйоз починають займатися вивченням китайських дисциплін. Сьогодні у понад шестистах американських коледжах та університетах викладають мову мандарин. Освітяни кажуть, що ця тенденція зростає із збільшенням впливу Китаю на міжнародній арені.

Коледж Роллінґс у штаті Флорида – навчальний заклад невеликий за розміром, але з великим баченням. Тунґ Джимунґ, професор Інституту міжнародних досліджень Пекінського університету, викладає у цьому коледжі за програмою академічного обміну. Він каже, що Китай та Сполучені Штати стають найпотужнішими гравцями на міжнародній арені, тому між цими країнами має існувати краще взаєморозуміння.

Китайський навчальний центр при коледжі Роллінґс пропонує студентам 20 дисциплін із мистецтва, культури та економіки Китаю. Через програми академічного та культурного обміну Роллінґс працює з іншими американськими та китайськими навчальними закладами.

Багато студентів починають вивчати мандаринську мову, адже це відкриває для них можливість займатися бізнесом у Китаї чи працювати на американські компанії, які мають проекти у цій країні. Кожного року десятки студентів та викладачів Роллінґса відвідують Китай. Крім того, каже директор коледжу Льюїс Данкен, підтримувати тісні зв’язки з китайськими партнерами їм допомагають останні технологічні досягнення. Класна кімната Шанхайського університету та коледжу можуть бути з’єднані таким чином, що викладати історію Китаю студентам Роллінґзу має змогу професор, не залишаючи стіни університету.

Програми таких коледжів, як Роллінґс, підтримують китайський уряд та Державний департамент США. Наразі у Китаї працюють понад 30 американських навчальних закладів. Тим часом просуванням китайської мови та культури займається Інститут Конфуція, який має партнерів у 23 країнах світу. Професор Джимунґ каже, що Китай, як і Сполучені Штати, для посилення свого впливу у світі обрали підхід так званої “м’якої сили”. Він вважає, що саме таким шляхом можна збудувати міст. Не йдеться про бізнес чи економічні стосунки, а про особисті відносини. Це на зразок розмови двох людей віч-на-віч, яка має початися серед молодого покоління. У буквальному розумінні – у студентських містечках.

Для закладів на зразок Роллінґс, налагодження зв’язків з Китаєм є частиною зусиль посилити свій міжнародний статус. Попри те, що коледж розташований у частині країни із сильним латино-американським впливом, 40% його студентів таки обирають дисципліни, які викладають у Китайському Центрі. А це означає, що американські студенти, на зразок американських бізнесменів, визнають появу на міжнародній арені нової потуги – Китаю.

XS
SM
MD
LG