Спеціальні потреби

Буш виступив з промовою про стан держави


Президент Буш уперше звертався до Конгресу, у якому переважають його політичні опоненти - демократи. Президент закликав їх працювати разом для добробуту американців. Зі свого боку Джордж Буш зобов'язався протягом наступних п'яти років зменшити дефіцит федерального бюджету не збільшуючи, при цьому, податків. Водночас він закликав виділити більше фондів на освіту дітей, і зокрема тих, які потребують допомоги.

Президент Джордж Буш: “Ми повинн подбати про те, щоб наші діти могли будувати майбутнє і зробити нашу країну більш конкурентноздатною, а для цього необхідно розвивати математичні і наукові навички”.

Окрім доступності освіти і медичного страхування, іншою важливою проблемою внутрішньої політики Президент Буш назвав необхідність диверсифікації енергоресурсів. Першим кроком у напрямку енергетичної незалежності від іноземної нафти президент вважає скорочення використання бензину, розвиток гібридних авто, сонячної, вітрової, а також безпечної ядерної енергії.

Торкаючись міжнародних проблем Президент Буш закликав до створення демократичної Палестинської держави і без'ядерного Корейського півострова. Він також обіцяв не замовчувати придушення свобод в інших країнах світу. Продовжувати відстоювати демократію на Кубі, у Білорусі та Бірмі, а також привертати увагу до проблеми захисту людей у Дарфурі.

Президент Буш також закликав Конгрес схвалити його новий план щодо Іраку, який, серед іншого, передбачає посилення американської військової присутності.

Відповідаючи на критику його нової стратегії і закликів до закінчення війни, Буш зазначив, що Америка не може зрадити своїх друзів у регіоні і поставити під ризик свої інтереси національної безпеки. Однак сенатор вiд штату Вірджинія Джiм Верб, який виступив з традиційною вiдповiддю демократiв на промову президента, звинуватив Джорджа Буша в тому, що цей через необачнiсть втягнув Америку у вiйну, за наслідки якої вона розплачується ось у майже чотири роки.

І хоча сенатор Вебб підтримав заклики Президента Буша до енергетичної незалежності, підвищення якості освіти і медичного забезпечення, він водночас наголосив, що за роки правління Буша поглибилася прірва мiж багатими та убогими американцями, і що американські корпорації та еліта продовжують збагачуватися за рахунок середнього класу.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG