Спеціальні потреби

Чак Гейґел спробує зупинити план Буша


Сенатор-республіканець Чак Гейґел обіцяє робити все можливе, аби зупинити план Буша. Він вважає, що це безвідповідально продовжувати кидати американських солдатів у пекло громадянської війни.

Гейґел разом із сенаторами-демократами представив резолюцію спрямовану проти збільшення американських військових в Іраку. У проекті запропоновано, щоб кроки США в Іраку схвалював Конгрес та американський народ.

Законодавці говорять, що запропонована постанова стала результатом двопартійних переговорів стосовно подальших кроків в Іраку. Сенат готується провести голосування у цій справі. Подібна резолюція готується і у Палаті представників. Одночасно, інші демократи закликають тиснути на президента з вимогою радитися з Конгресом у справі збільшення контингенту.

Сенатор Гіларі Клінтон, щойно повернулась з Іраку та Афганістану вважає, що замість збільшення кількості американських солдатів, що не допоможе досягти успіху в Іраку, слід почати поетапне виведення військ. Вона радить не використовувати військ, як засіб тиску на іракський уряд, а подумати про безпеку власної країни.

Адміністрація Джорджа Буша намагається переконати Конгрес підтримати нову стратегію в Іраку. Буш спеціально зустрівся з групою республіканських конгресменів. Однак, за словами речника Білого дому, законодавці скептично дивляться на план.

На даний момент чимало членів Конгресу все ще намагаються зрозуміти складові частини плану і як він має працювати. У них є запитання та занепокоєння. Президент хоче вислухати їх та усунути усі занепокоєння.

На даний момент в Іраку перебуває близько 130 тисяч американських військових. Адміністрація США прагне надіслати до країни ще 21 тисячу солдатів.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG