Спеціальні потреби

“Кам’яне місто” – витвір фантазії та природи


Територія Сполучених Штатів налічує кілька географічних поясів та природних зон. Кожний американський штат має свої особливості та в чомусь унікальний. На справжній американський символ пертворилось так зване “Кам’яне місто” у штаті Тенесі. Місцева природа приваблює сюди тисячі туристів.

“Кам’яне місто” розташоване на кордоні штату Тенісі зі штатом Джорджія, неподалік містечка Чатануга. Природа розкидала по місцевій горі чудернацькі кам’яні глиби, які люди поєднали мережою доріжок. Подивитися на чудо природи туристи почали приїджати з 1932 року.

Все почалось з того, що у 1924-му році місцевий бізнесмен Ґарнет Картер вирішив побудувати будинки на верхівці гори. З часом дружина Картера, Фріда, склала карту доріжок, додала не притаманні цьому регіону рослини та квіти і перетворила місцевість на природний сад. Сьогодні тут росте понад 400 видів рослин.

Біл Чапін президент корпорації “Кам’яне місто” розповідає “Фріда любила Кам’яне місто, тож коли її чоловік вирішив побудувати на верхівці гори будинки на продаж, вона залишила собі цю частину місцевості та розпочала роботу над садом. Вона була донькою іммігрантів з Німеччини. Як відомо, фолкльор, усілякі гноми, тролі, казки Північної Європи стали частиною Американської культури. Тож Фріда наповнила свій сад персонажами, яких пам’ятала зі свого дитинства”.

Чоловік Фріди знайшов геніальне на той час рекламне рішення аби привабити туристів до свого саду. У 1930-их роках він намалював рекламні оголошення на дахах та стінах 900 сараїв по всій країні.


Виконавчий директор корпорації “Кам’яне місто” Керен Бейкер пригадує: “ Це була депресія 30-их років. Фермери не мали грошей аби пофарбувати свої сараї-склади. Тож так вийшло, що обом сторонам було вигідно. “Кам’яне місто” отримало можливість прорекламувати себе, а фермерам безкоштовно пофарбували їх склади, що було необхідно для їх збереження. Тож і ті і інші залишились задоволеними. Ну, а з часом ці сараї стали частиною Американської історії”.

“Око-голка”, тисячотонна глиба, підвісний міст, та багато іншого, зробленого природою та людьми, приваблює сюди тисячі туристів щороку. У кожного є своє улюблене місце.

Створена природою “Губа коханців” має свою легенду. Розповідають, що якось закохалися індійські хлопець та дівчина. Однак їх кохання було приречене, оскільки були вони з двох ворогуючих племен. Молодята вирішили втекти, але хлопця спіймали і скинули з гори саме у цьому місті. Закохана дівчина не пережила горя і зробила крок у безодню. Сьогодні на цьому місці чоловіки просять руку і серце своїх коханих. З верхівки гори відкривається мальовничий краєвид на поле, де відбулась одна з важливих битв громадянської війни. Звідсіля можна побачити сім різних штатів Америки. Все разом “Кам’яне місто” настільки захоплює, що люди повертаються сюди знову і знову.

Щороку “Кам’яне місто” відвідує понад півмільйона туристів не лише з Америки, але і з різних країн світу.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG