Спеціальні потреби

Радченко став віце-прем’єром уряду Януковича


Колишній керівник Служби безпеки України Володимир Радченко став віце-прем’єром в уряді пана Януковича. Деякі оглядачі називають це призначення черговим етапом у війні прем’єра та президента за повноваження у державі.

Володимир Радченко став п’ятим віце-прем’єром в уряді пана Януковича. У Кабміні він буде куратором силових органів. За його призначення проголосували переважно члени правлячої Aантикризової коаліції. Представляв кандидата парламенту особисто прем’єр. Пан Радченко пропрацював у силових структурах майже 35 років. За цей час він обіймав посади керіника СБУ, МВС та секретаря РНБО. Його професіоналізму та авторитету у силових органах не заперечує майже ніхто. Тому оглядачі вважають – пан Радченко серйозно підсилить команду Віктора Януковича. Хоча формально новий віце-прем’єр не належить до жодної партії і в своєму виступі перед парламентом обіцяв дистанціюватися від політичної метушні, яка за його словами, нині панує в силових органах.

Володимир Радченко: “Дуже сподіваюся, що ближчим часом консолідація влади і певних політичних сил буде налаштована на розбудову держави і створення квітучої, незалежної України”.

Цікаво, що призначення Володимира Радченка стало повною несподіванкою для секретаріату президента. Принаймні так стверджує радник глави держави, колишній керівник МВС Юрій Луценко. За його словами, в офісі Віктора Ющенка про такий кадровий хід дізналися з екрану телевізора. Те, що з президентом в цьому питанні не порадилися, багато хто сприйняв як виклик главі держави. З цим погоджується і Луценко:

“З одного боку це, безумовно, – професіонал. Це людина, яка не піддалася на шантаж Леоніда Кучми, який вимагав від нього політичних репресій. З іншого боку – це неприховане бажання перебрати повноваження, які належать президенту та РНБО. Сьогднішнє признчення є узурпацією влади, яку викрадають у президента”.

Оглядачі та політики висловлюють припущення, що Володимр Радченко має стати противагою впливової особи в команді президента – секретаря РНБО Віталія Гайдука. Деяким підтвердженням цієї версії може стати законопроект про скасування його посади, який подала до парламенту Партія регіонів. Хоча те, що Володимира Радченка призначили для того, щоб перебрати контроль президента за силовиками заперечує спікер Олександр Мороз.

Олександр Мороз: “У Володимира Радченка буде зосереджено в руках ті напрямки діяльності Кабміну, які сьогодні були безпосередньо підпорядковані прем’єр-міністру. Таким чином це зв’язувало його для впливу на інші сфери відповідальності Кабінету Міністрів”.

Втім, дехто з експертів висловлює сумнів, що нинішнє кадрове призначення відбулося саме з цією метою і нагадують, що цього тижня Віктор Янукович повернув до МВС Сергія Попкова. Вважається, що саме він віддавав наказ видати бойові набої бійцям спецназу, який планували застосувати для розгону мітингу на Майдані Незалежності під час Помаранчевої революції. Представники опозиції висловили обурення цим фактом, а президент призупинив дію наказу про призначення.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG