Спеціальні потреби

Ющенко не підпише Закону про Кабмін


Заступник глави секретаріату президента Арсеній Яценюк назвав прийнятий Закон “Про Кабінет Міністрів” антиконституційним. Як він заявив, глава держави не підпише цього Закону і оскаржить його в Конституційному Суді.

Сьогоднішній день остаточно з’ясував, яка ціна слів українських політиків. Констатацією цього прикрого факту розпочав свій брифінг заступник голови президентського секретаріату Арсеній Яценюк. За його словами, голосування у Верховній Раді показало: домовленості формуються виключно для того, щоб потім їх порушувати.

Арсеній Яценюк заявив: “Питання прийнятого закону лежить у площині порушення всіх домовленостей, які були досягнуті на найвищому державному рівні, а саме підготовка узгодженого, єдиного, спільного і конституційного, а не антиконституційного Закону “Про Кабінет Міністрів України”.

За словами Яценюка, закон суперечить нормам Конституції, підриває принцип розподілу влад на користь однієї – урядової гілки влади і дестабілізує державний устрій в Україні. Голосування за цей Закон заступник глави президентського секретаріату назвав “політичним фарсом”, висловивши обурення тим, що жодна з 42 поправок президента не була розглянута. Як він заявив, президент не підпише Закону про Кабмін і оскаржить його в Конституційному Суді:

“Глава держави не буде підписувати жодних законів, які сьогодні були прийняті. Будь ласка, ті, хто приймали, ті хай і підписують. Що ж до Закону “Про Кабінет Міністрів України” – неконституційність закону передбачає обов’язок президента внести подання до Конституційного Суду про визнання неконституційним цілого ряду його норм. Це буде зроблено наступного тижня. Думаю, що в понеділок.

На запитання про те, чи відбудеться тепер запланований круглий стіл – чергова спроба примирення гілок влади – Яценюк не був готовий відповісти. Як він сказав, рішення за президентом. А відповідаючи на запитання, чи не має наміру глава держави, з огляду на останні події в парламенті, зажадати від Конституйціного Суду скасування політреформи, заявив: “Це було б доцільно зробити”.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG