Спеціальні потреби

Останні штрихи нової стратегії Буша в Іраку


Президент Буш опрацьовує останні штрихи нової стратегії в Іраку. Головним моментом плану нової стратегії в Іраку, як виглядає, є збільшення американських сил. За деякими даними, президент Буш планує надіслати ще 20 тисяч військовослужбовців, аби припинити насильство в Іраку, зокрема у Багдаді. Посилення військової присутності, наполягає адміністрація Білого Дому, повинно допомогти урядові прем’єр-міністра Аль-Малікі стабілізувати країну як на політичному, так економічному рівнях. Але чимало демократів проти поповнення американських військ.

А сенатор-демократ Едвард Кеннеді навіть представив законопроект, який позбавив би Президента Буша фондів на розгорнення додаткових військ. Під час виступу у Національному прес-клубі Кеннеді порівняв ситуацію в Іраку з в’єтнамською війною. Він каже, що Ірак є В’єтнамом Джорджа Буша. І як у випадку з В’єтнамом, єдиним раціональним вирішення кризи є політичне рішення, а не військове. Надсилання додаткових військ у район громадянської війни не є виходом.

Між тим представник Білого Дому Тоні Сноу, який відмовився повідомити подробиці промови президента Буша, заявив, що демократи повинні визначитися – хочуть вони, аби зусилля США увінчалися успіхом в Іраку, чи ні.

Представник Білого Дому Тоні Сноу: “Демократи повинні зробити вибір, і цей вибір стосується їхньої позиції у двох питаннях: перше – чи вони хочуть домогтися успіху в Іраку, якщо так, то що це може означати. Друге – чи вони підтримують наші війська, про що вони запевняють, і в чому виражається ця підтримка”.

Окрім збільшення американських сил в Іраку, президент Буш, як очікують, визначить ряд критеріїв, які повинен виконати уряд прем’єра Аль-Малікі для приборкання міжусобного насильства.

Експерти при цьому наголошують, що промова Президента Буша скерована на те, аби переконати американців у важливості досягнення успіху в Іраку. Утім опитування громадської думки свідчать про те, що більшість американців не схвалюють того, як президент Буш веде війну в Іраку і менше 20 % підтримує збільшення американських сил в Іраку.

XS
SM
MD
LG